۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
ضیاییان در گفتگو با طبنا:

هفته آینده ایران بارانی است

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی از روز شنبه از غرب کشور وارد ایران می شود که سبب کاهش دمای هوا و بارش باران در بیشتر استان‌ها می‌شود.

صادق ضیائیان در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری طبنا(خبرگزاری سلامت) گفت: در دو روز آینده مناطق جنوبی کشور مانند هرمزگان و فارس و ارتفاعات کرمان شاهد وقوع رگبار و بارش پراکنده باران خواهد بود.

وی افزود: اما از بعد از ظهر روز شنبه سامانه بارشی از سمت غرب وارد کشر می‌شود که بارش‌هایی را در منطقه شمال غرب کشور ایجاد می‌کند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: اما این سامانه در روزهای یکشنبه و دوشنبه فعال‌تر می شود و به سمت مرکز کشور حرکت می‌کند و سبب بارش باران در دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، سواحل دریای خزر، دامنه‌های زاگرس مرکزی و مرکز کشور می‌شود.

ضیاییان با تاکید بر اینکه این سامانه بارشی با حرکت به سمت مرکز کشور سبب بارندگی در مناطق مرکزی و شرقی می‌شود تأکید کرد: در روزهای ابتدایی هفته آینده در استان‌های سمنان و مرکزی و قم بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه دمای هوا در مناطق مرکزی بین ۴ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد اضافه کرد: امروز تهران ابری و گاهی با وزش باد همراه است اما از روز یکشنبه رعد و برق و ریزش باران در تهران دور از انتظار نیست.

انتهای پیام

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of