۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳

هشدار پلیس آگاهی ناجا درخصوص سوء استفاده از آگهی های استخدام

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا به جویندگان کار هشدار داد که نسبت به سوء استفاده از آگهی های استخدام آگاه باشند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلاامت به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ شهاب امینی در با اشاره به انتشار آگهی های غیرواقعی توسط افراد فرصت طلب و شیاد، اظهار داشت: درج آگهی های استخدام در معابر، جراید و فضای مجازی دلیلی بر صحت آن ها نیست و هموطنان می بایست در ارائه اطلاعات شخصی خود دقت لازم را به عمل آورند.

 

وی افزود: آگهی های تفکیک شده جنسیتی، درخواست اطلاعات غیر ضروری (عکس شخصی و…)، پیشنهادهای فریبنده و حقوق های غیر متعارف، ممکن است دامی برای متقاضیان کار بوده و درج صرفا یک شماره تلفن یا آدرس های گمراه کننده، دلیل مناسبی برای استعلام از مراجع مربوطه یا بررسی آگاهانه موضوع به شمار می رود.

 

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ناجا به صورت مستمر نسبت به رصد اوضاع اقدام می کنند، تصریح کرد: با این وجود، هم میهنان نیز می بایست جوانب احتیاط را رعایت کرده و قبل از هرگونه اقدامی، پیامدهای منفی اعتماد به افراد ناشناس را مورد توجه قرار دهند.

 

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در پایان از مردم خواست برای یافتن شغل مناسب به سایت ها و موسسات مشاوره شغلی و کاریابی معتبر و دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه کرده و هرگونه موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of