۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

هشدار: زندگی در این اماکن «سکته» می‌آفریند

نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می‌دهد افرادی که در مناطق ترافیک پر سروصدا زندگی می کنند، ۳۰ درصد بیشتر دچار سکته مغزی شوند زیرا آنها بیشتر استرس دارند و کمتر ورزش می‌کنند.

به گزارش گروه سلامت طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید به خوبی نشان می‌دهد افرادی که در مناطق ترافیک پر سروصدا زندگی می‌کنند ۳۰ درصد بیشتر دچار سکته مغزی شوند زیرا آنها بیشتر استرس دارند و کمتر ورزش می‌کنند.

کارشناسان باور دارند، ممکن است عدم وجود فضای سبز حتی بیشتر از ترافیک در این مسئله مقصر باشد.

محققان با در نظر گرفتن بیش از ۲ هزار و ۷۰۰نفر در اساپنیا دریافتند، آنهایی که در مناطق پرترافیک و پرسروصدا زندگی می‌کنند، دست کم یک سوم بیش از بقیه در معرض سکته مغزی قرار دارند.

به گفته دانشمندان، افرادی که در مناطق پر سر و صدا زندگی می‌کنند ممکن است استرس بیشتری داشته باشند یا فشار خون بالایی داشته باشند یا احتمال انجام ورزش کمتری دارند.

تیمی از انستیتوی تحقیقات پزشکی بیمارستان دل مار، بارن، دانشگاه براون در ایالات متحده و سایر دانشگاه‌های بارسلونا این مطالعه را انجام دادند.

در آمریکا، سالانه حدود ۷۹۵ نفر سکته مغزی می‌کنند و حدود ۱۴۰ هزار نفر از آنها می‌میرند؛ از هر ۲۰ مرگ تقریباً یکی از آنها ناشی از سکته مغزی است.(فارس)

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments