Sunday 31 May 2020 | یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
بازدید: 38

هشدار درباره استقرار مجدد نظامیان آمریکا در مناطق کُرد و سنی‌نشین عراق

یک تحلیلگر سیاسی عراق درباره طرح آمریکا و توافقنامه امضاشده با برخی طرف‌های حامی سیاست واشنگتن مبنی بر استقرار مجدد نظامیان این کشور در مناطق کُرد و سنی‌نشین هشدار داد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، «علی الوائلی» تحلیلگر سیاسی عراق درباره استقرار مجدد نظامیان آمریکایی در برخی نقاط این کشور هشدار داد.

الوائلی در مصاحبه با وبگاه «المعلومه» گفت که خروج آمریکا از برخی پایگاه‌ها به معنای خروج از عراق نیست بلکه یک طرح استراتژیک جدید با هدف حضور در مناطقی است که نمایندگان پارلمانی آن مناطق با خروج آمریکا از عراق مخالف بودند.

او افزود که «برخی مناطق خواهان اخراج الحشدالشعبی به منظور تحقق حاکمیت آمریکا هستند چرا که برخی طرف‌ها در سایه وجود اشغالگری آمریکا در این مناطق احساس امنیت می‌کنند».

این تحلیلگر سیاسی همچنین تصریح کرد که واشنگتن برای امضای توافق با طرف‌های حامی حضور آمریکا در عراق به خصوص کُردها و سُنی‌ها جهت حضور در مناطق آن‌ها و ایجاد پایگاه‌های جدید جهت استقرار شمار زیادی از نظامیان آمریکایی، اقدام کرده است.

وی اشاره کرد که این طرح آمریکا نیز با تلاش برای روی کار آوردن یک شخصیت حامی حضور این کشور عراق، ارتباط مستقیم دارد.

طی چند روز گذشته نظامیان آمریکا از چندین پایگاه در عراق خارج شدند که آخرین مورد نیز پایگاه الحباینه در غرب عراق بود.

دی ماه گذشته به دنبال جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمان و ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی، پارلمان عراق به خروج نظامیان بیگانه از جمله نظامیان آمریکا از عراق رأی داد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of