۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲

هشدار استاندار تهران نسبت به افزایش ابتلا به کرونا در رده های سنی زیر ۲۰ سال

استاندار تهران با اشاره به چرخش ویروس جهش یافته انگلیسی در سطح کشور از افزایش مبتلایان زیر ۲۰ سال در استان تهران خبر داد.

به گزارش  گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: با توجه به افزایش روند مراجعین سرپایی، قطع یقین باید در نظارت و اجرا درست و به موقع این مصوبات ستاد ملی کرونا در ابعاد مختلف نهایت تلاش خود را بکار ببریم.

وی با اشاره به رهگیری و ایزوله کردن مبتلایان به عنوان هدف طرح محله‌محور شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: مقرر شد تا تمام آزمایشگاه‌ها و مطب‌های خصوصی مشغول به فعالیت در استان تهران که آزمایشات پی سی آر را انجام می‌دهند، نتیجه آزمایشات خود را به دانشگاه علوم پزشکی ارسال کنند.

استاندار تهران سپس عنوان کرد: با توجه به افزایش شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی و طبق ردیابی های انجام شده که در استان خوزستان بیشترین شیوع را داشته است، در استان تهران و سایر استان ها نیز در حال چرخش است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: میزان ابتلا افراد زیر ۲۰ سال به این بیماری در یک ماه اخیر از ۵.۲ درصد به ۹.۱ درصد افزایش یافته است و در این شرایط بایستی همه پروتکل ها و دستورالعمل های ستاد ملی با جدیت پیگیری شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments