Wednesday 8 April 2020 | چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
بازدید: 42

هزینه ۶۵۴ میلیون دلاری ترامپ برای سرنگونی دولت منتخب ونزوئلا

نویسنده و فیلمساز آمریکایی اعلام کرد دولت دونالد ترامپ تاکنون ۶۵۴ میلیون دلار برای سرنگونی دولت منتخب ونزوئلا و روی کار آوردن خوان گوایدو هزینه کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، بن نورتون بااشاره به مقاله‌ای در سایت گری زون، در پیامی‌در صفحه توئیتر خود نوشت دولت ترامپ ۶۵۴ میلیون دلار در قالب کمک برای سرنگونی دولت منتخب ونزوئلا هزینه کرده است که این رقم شامل ۴۳۵ میلیون دلار از طریق آژانس کمک آمریکا و ۱۲۸ میلیون دلار مستقیم به خوان گوایدو و رژیم کودتاگر فاسد او پرداخت شده است. همه این‌ها درحالی است که طرح‌های ریاضتی فلج کننده‌ای در داخل اعمال شده است.

آمریکا طی سال‌های اخیر با حمایت همه‌جانبه از مخالفان دولت قانونی ونزوئلا، این کشور را با بحران سیاسی و آشوب‌های خیابانی مواجه کرده که در بهمن ماه پارسال شدت این ناآرامی‌ها افزایش یافت. خوان گوایدو، سردسته مخالفان دولت، اوایل بهمن پس از چراغ سبز دونالد ترامپ و متحدان واشنگتن، در اقدامی‌غیرقانونی و جنجال‌برانگیز، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند و باعث تشدید تنش‌ها در این کشور شد؛ اقدامی‌که بی درنگ مورد حمایت آمریکا و دیگر کشور‌های غربی قرار گرفت.

مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی کاراکاس اعلام کرده‌اند. با این حال، آمریکا و متحدانش در تلاش هستند با وضع تحریم‌های شدید و همچنین تحت فشار قرار دادن ارتش ونزوئلا، آن‌ها را به قطع پشتیبانی از دولت مادورو وادار کنند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of