Friday 17 January 2020 | جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
بازدید: 75

هزینه کردن اعتبارات اشتغال روستایی توسعه پایدار ایجاد می‌کند

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال گفت: اعتبارات اشتغال روستایی می‌تواند باعث توسعه پایدار در کشور شده و مهاجرت به شهرها کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، غلامرضا کاتب با اشاره به ضرورت تولید و اشتغال روستایی در کشور گفت: طرح یک فوریتی در خصوص تداوم اشتغال توسعه پایدار روستایی در سال ۹۶ در مجلس تصویب شد که یک و نیم میلیارد از صندوق توسعه ملی برداشت شده است و از این مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان آن مصرف و باقی آن مصرف نشده است

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، افزود: به دنبال این هستیم تا از برگشتی‌های حساب قرض‌الحسنه سپرده‌هایی که در بانک‌ها وجود دارد و از حساب قرض الحسنه سیستم بانکی و همچنین مازاد بر مصرف یک و نیم میلیارد دلار را که بتوان از طریق آن اشتغال روستایی را توسعه داد، در دستور کار قرار دهیم و در کمیسیون برنامه بودجه در دستور کار بود که متاسفانه با تعطیل شدن کمیسیون به اول مهر موکول شد.

وی ادامه داد: چنانچه این موارد تصویب شود، موجب می‌شود همچنان در بحث تولید و اشتغال بتوانیم فعالیت جدی داشته باشیم. کاری که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بحث اشتغال در دو سال گذشته انجام داد این بود که نزدیک به ۲۰۳  هزار اشتغال شکل گرفت و از این تعداد بخش عمده آن بوم‌گردی‌هایی بود که در روستاها انجام شد و از همین اعتبارات اشتغال روستایی بود.

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه اعتبارات اشتغال روستایی می‌تواند بسیار موثر باشد، تصریح کرد: هر چقدر که اشتغال پایدار در روستاها بیشتر شکل بگیرد، مهاجرت به شهرها کاهش پیدا خواهد کرد و مهاجرت معکوس رخ خواهد داد.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی‌خاطرنشان کرد: اشتغال روستایی و مهاجرت معکوس یقینا می‌تواند توسعه پایدار را برای کشور ایجاد کند.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of