۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
عضو کمیسیون عمران مجلس:

هزینه های جاری، نگرانی امروز کشور است!

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: شرایطی که عملکرد سال های گذشته و متمادی بوجود آورده باعث افزایش هزینه های جاری کشور شده و این روند نگران کننده است و باید اصلاح شود.

رحمت الله فیروزی پور، نماینده مردم نطنز بادرود و قمصر در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت درباره افزایش بودجه عمرانی اظهار کرد: خوشحالیم که بودجه عمرانی اضافه شده است ولی کشور به لحاظ وسعت و کمبودها و کسری ها و پروژه های متعددی که در کشور نیاز است در حوزه شهری و روستایی انجام شود، این رقم قابل توجه نیست و نیاز کشور پیش از این موارد است ولی الان شرایط اعتبارات بودجه کشور به لحاظ درآمدی که دچار کمبود است به یک تقسیماتی می رسد که بودجه عمرانی به این سهم رسیده است.

وی ادامه داد: امیدواریم که شرایط درآمدهای دولت از جمله فروش نفت و وصول مالیات‌ها به حدی باشد که بتوانیم نیازهای عمرانی کشور را در شرایطی وجود دارد برطرف کنیم.

فیروزی پور در مورد این پرسش که چرا در بخش هزینه کردهای کشور صرفه‌جویی نمی‌شود تا بتوان از آن به بخش عمرانی اضافه کرد؛ گفت: این وضعیت مرهون عملکرد سال‌های متمادی است که متاسفانه ساختار را در کشور به شکلی شده که حجم نیروهای دولت و نحوه رویکرد و عملکرد آن در حوزه‌های اجرایی به گونه ای بوده که باعث شده تا هزینه های جاری زیاد شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: این جزو نگرانی‌های است که کشور دارد که البته یکی از سیاست های اصولی این باید باشد که هم در کم کردن تشریفات زاید و هزینه ها و نیروی انسانی و الکترونیکی کردن حوزه اداری کشور، بتوانیم از افزایش نیرو و هزینه جلوگیری بکنیم.

وی تصریح کرد: این واقعیت و مسائلی است که مرهون سال های متمادی است که این شرایط را به وجود آورده و امروز به یکی از نگرانی های جدی دولت؛ همان هزینه های جاری است.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments