۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰

هزاران نفر در آلمان به محدودیت‌های جدید کروناویروس اعتراض کردند!

هزاران نفر از تظاهرکنندگان در جنوب آلمان در روزهای آخر هفته علیه محدودیت‌های کروناویروس اعتراض کردند. با خبرگزاری سلامت همراه باشید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Yahoo، پلیس روز یکشنبه گفت: هزاران نفر از تظاهرکنندگان در جنوب آلمان در روزهای آخر هفته علیه محدودیت‌های کروناویروس اعتراض کردند، اگرچه سازمان دهندگان نتوانستند افراد کافی را برای یک زنجیره انسانی برنامه ریزی شده در اطراف دریاچه کنستانس بسیج کنند.

پلیس گفت که هزاران ضد معترض در کنستانس نیز نشان دادند که از اقدامات دولت برای مهار کروناویروس حمایت می‌کنند و در عین حال به طرفداران راستگرای گروه دیگر اعتراض می‌کنند.

سخنگوی پلیس گفت: به طور کلی، پلیس بین ۱۰،۵۰۰ و ۱۱،۰۰۰ نفر را در تظاهرات مختلف روز شنبه تخمین زد و تظاهرات دو روزه روز یکشنبه نیز ادامه یافت و هوای آفتابی احتمالاً شرکت کنندگان بیشتری را نیز در پی خواهد داشت.

سخنگوی پلیس افزود: تاکنون، اوضاع آرام است.

ناکامی معترضان آلمان برای بسیج مردم

سازمان دهندگان تظاهرات علیه محدودیت‌های کروناویروس در ابتدا امیدوار بودند که بتوانند بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر را بسیج کنند.

آلمان-و-کروناویروس

مقامات محلی محدودیت‌هایی مانند رعایت فاصله اجتماعی را برای جلوگیری از عفونت‌های بعدی وضع کرده‌اند. آن‌ها همچنین استفاده از Reichsflagge سلطنتی آلمان، نمادی را که نئو نازی‌ها و سایر گروههای راست افراطی به عنوان جایگزینی برای پرچم ممنوع سواستیکا استفاده می‌کردند، ممنوع کردند.

این راهپیمایی‌ها جمعیت متفاوتی از فعالان حقوق مدنی و افرادی را که مخالف واکسیناسیون هستند  و همچنین نئونازی‌ها و اعضای گروه‌های راست افراطی از جمله حزب مخالف آلترناتیو برای آلمان (AfD) را به خود جلب کرده است.

در اواخر ماه اوت در راهپیمایی‌های گسترده‌ای بر ضد حاشیه کروناویروس در برلین، معترضین به پله‌های ساختمان پارلمان رایشتاگ هجوم بردند. این تصاویر در گوشه و کنار جهان پخش شد و توسط سیاستمداران برجسته آلمان محکوم شد.

آلمان تاکنون با کم نگه داشتن عفونت و مرگ و میر نسبت به سایر کشورهای اروپایی در طی موج اول بهار، همه گیر COVID-19 را نسبتاً خوب مدیریت کرده است.

اما تعداد آلودگی‌ها دوباره در حال افزایش است و مقامات در حال بررسی محدودیت‌های بیشتری هستند که می‌تواند زندگی عمومی را محدود کند و بهبود اقتصادی را کاهش دهد، زیرا آلمان در نیمه اول سال بدترین رکود اقتصادی را تجربه کرد.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x