۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

هر یک دقیقه دیابت جان ۱۰ نفر را می گیرد

یک متخصص بیماری های داخلی گفت: با وجود آنکه دیابت بیماری خطرناکی است اما خود مراقبتی می تواند از آسیب های این بیماری بکاهد.

دکتر سیما رحمانی متخصص بیماری های داخلی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان طبنا( خبرگزاری سلامت) گفت: دیابت قاتل خاموش است و درهر یک دقیقه ۱۰ نفر بر اثر ابتلا به دیابت جان خود را از دست می دهند.

این متخصص بیماری های داخلی در ادامه افزود: وزارت بهداشت در سال گذشته اعلام کرد که بیش از ۹.۵ درصد مردم در ایران دیابت دارند.

وی با تاکید بر اینکه بیش از ۴۵۰ میلیون نفر در کل دنیا دچار دیابت هستند ادامه داد: بالا بودن آمار دیابتی ها در دنیا لزوم آموزش های لازم برای مقابله با این بیماری را بیشتر می کند.

رحمانی با تاکید بر اینکه دیابت بیماری پر خطری است اما با این وجود می توان آن را به راحتی کنترل کرد اضافه کرد:‌ تنها کافی است بیمار دیابتی کمی رعایت کند و در مصرف برخی از مواد غذایی احتیاط کند که در صورتی که این اتفاق رخ دهد فرد دیابتی می تواند زندگی عادی داشته باشد.

وی تصریح کرد:‌ تغذیه نامناسب و تحرک فیزیکی ناکافی از عوامل مستعدکننده بیماری دیابت است که خود مراقبتی یکی از اصول پیشگیری از بیماری‌هاست و اتخاذ شیوه زندگی سالم از بسیاری بیماری‌های غیرواگیر از جمله دیابت می‌کاهد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments