Friday 29 May 2020 | جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
بازدید: 147

هرگونه تحول در رفتار ما از توبه تحریم‌کنندگان آغاز می‌شود

رئیس جمهور گفت: ما آنهایی که تحریم بر مردم روا داشتند و تروریسم اقتصادی را بر مردم ایجاد کردند، خاطرمان هست. هرگونه تحول در رفتار ما از توبه آن‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)،‌ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت رجایی و باهنر، اظهار کرد: من در این دو بزرگوار در ادوار مختلف فعالیت در دولت و مجلس ذره‌ای تغییر در مواضع آن‌ها ندیدم. این موضوع خیلی مهم است که در فراز و نشیب زندگی روح و قدرت، اراده و تواضع انسان در برابر مردم تغییر نکند.

وی ادامه داد: بعضی‌ها روح کوچکی دارند با یک پست و ترفیع و مقام خود و راه‌شان را گم می‌‎کنند. شهیدان رجایی و باهنر و سایر شهدای ما مثل مطهری به ما آموختند چگونه زندگی کنیم.

روحانی با بیان خاطره‌ای گفت: اواخر سال ۱۳۵۹ ما جلسه‌ای داشتیم در نخست‌وزیری با رجایی داشتیم که شهید بهشتی، مقام معظم رهبری و مرحوم آیت‌الله‌هاشمی‌‎رفسنجانی نیز حضور داشتند. این جلسه ساعت ده شب بود. ما نشسته بودیم ایشان پشت میز بودند. آقای بهشتی اشاره کرد کمی‌‎آرام تر حرف بزنید چون ۴۸ ساعت است شهید رجایی نخوابیده بود. این‌طور با اخلاق و فداکاری کار می‌‎کردند.

روحانی خاطرنشان کرد: ما خواهان دشمنی با دنیا نیستیم، خواهان امنیت در جهان هستیم. خواهان همکاری با همه کشورهای دوست هستیم. ما آماده‌ایم با همه مقررات بین‌المللی در چهارچوب منافع ملی حرکت کنیم.

وی ادامه داد: به این دلیل ما مسیری را به نام توانمند کردن ایران و قدرت ملی ایجاد کردیم؛ هر چه قدرت ملی ما افزایش پیدا کند امید دشمنان از بین می‌رود و در موقعیت عکس این موضوع، دشمنان طمع بیشتری پیدا خواهند کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: اصل باید برای ما منافع ملی و پیمودن آرمان‌های انقلاب باشد. لازم باشد با کسی حرف بزنیم می‌زنیم، لازم باشد در برابر زورگو می‌‎ایستیم؛ اما هدف نهایی ما عظمت، سرافراری و قدرت ایران است.

وی یادآور شد: اگر کشور قدرتمندی از لحاظ اقتصادی و فرهنگی و امنیتی و سیاسی چه در حوزه داخلی و چه در حوزه خارجی باشیم کسی نمی‌تواند ما را شکست دهد. این اساس منطق ماست، منطق ما عوض نمی‌‎شود.

روحانی تصریح کرد: آنچه هم که در هفته‌های اخیر در رابطه با مذاکرات با جهان انجام دادیم و انجام می‌‎دهیم بر همین اساس است. قدرت ایران ایستادگی در برابر بدخواهان خواهد بود.

وی گفت: تولید ملی ما اساس است؛ اگر رونق در این کشور ایجاد شد و اگر ما توانمند شدیم می‌‎توانیم به راحتی از این پیچ و خم‌ها عبور کنیم؛ البته یکی از قدرت‌های ما قدرت دیپلماسی ماست. ما با دیگران حرف می‌‎زنیم، مذاکره می‌‎کنیم و دیپلماسی می‌‎کنیم تا منافع مردم را حفظ کنیم.

رئیس جمهور گفت: ما آنهایی که تحریم را بر مردم روا داشتند و تروریسم اقتصادی بر مردم ایجاد کردند خاطرمان هست. هرگونه تحول در رفتار ما از توبه آن‌ها آغاز می‌شود. آنها باید از راه و مسیر خطایی  که رفتند برگردند. با احترام و تکریم، انقلاب و نظام و حقوق ملت ما را به رسمیت بشناسند و از خطاهایشان باز گردند.

وی گفت: در رابطه ما با آمریکا بدون اینکه امریکا از تحریم‌ها دست بردارد و دور اشتباه‌هایش خط بکشد، دچار تحول مثبتی نخواهیم شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of