۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
یاهونیوز خبرداد:

به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی تنها هدف آمریکا نبود/ آمریکا به دنبال ترور یکی از فرماندهان سپاه در یمن بود

حمله ای ناکام به سردار عبدالرضا شهلایی توسط نیروهای آمریکایی در یمن، درست در روز ترور سردار شهید قاسم سلیمانی صورت گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از Yahoo News، گروه های نظامی ایالات متحده در عملیاتی ناکام، درست در روز ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، سعی بر ترور یک فرمانده دیگر سپاه پاسداران در یمن را داشتند.

با توجه به گفته مقامات، حمله ای هوایی یک فرمانده بالامقام ایرانی در سپاه پاسداران عبدالرضا شهلایی در یمن را مورد هدف قرار داده بود که با شکست مواجه شد.این متخصصان بدلیل افشای اطلاعات محرمانه، به شرط ناشناس ماندن این اخبار را منتشر کرده اند.

مقامات گفتند که سپهبد شهید قاسم سلیمانی و سردار شهلایی در لیست های تأیید شده هدف های نظامی  قرار گرفته بودند که خود  نشان دهنده تلاش عمدی ایالات متحده برای فلج کردن رهبری نیروی قدس ایران است که توسط مقامات آمریکایی به عنوان سازمان تروریستی شناسایی شده است. اگرچه این مقامات درباره اینکه این چطور این ماموریت با شکست مواجه شده چیزی نگفته اند.

حمله هوایی ایالات متحده که در ۳ جولای باعث شهادت سپهبد قاسم سلیمانی شد، از طرف ترامپ و متخصصان به عنوان دفاع از خود یاد می کنند، با این بهانه که ایشان در حال برنامه ریزیی نظامی بر علیه آمریکایی ها و دیپلمات ها در خاورمیانه بوده است. این در حالی است که ایران این حرکت را عملی تروریستی اعلام کرد و در ۸ ژانویه چندین موشک بالستیک به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق شلیک کرد.تا به حال هیچ خسارت جانی از این حمله گزارش نشده است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده، یک پاداش پانزده میلیون دلاری را برای اطلاعاتی که منجر به اختلال در امور مالی سپاه پاسداران شود که شامل اطلاعاتی درباره سردار شهلایی که سرمایه گذاری کلیدی در این سازمان است، در نظر گرفت. وزارت امور خارجه همچنین افزود که او سابقه ای طولانی در هدف قرار دادن آمریکایی ها و متحدانش داشته و قتل چندین نیروی متحد موقت آمریکایی برنامه ریزی کرده است. البته پنتاگون از افشای عملیات های فوق سری خودداری کرد.

متخصصی از پنتاگون گفت: گزارشی از حمله ای هوایی در ۲ ژانویه در یمن به دست ما رسید، جایی که به عنوان یک مکان امن برای تروریست ها شناخته می شود. البته وزارت امور خارجه از افشای جزییات عملیات انجام شده دراین منطقه خودداری کرده است.

مترجم: معین حبیبی

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments