۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
رئیس سازمان شیلات ایران خبر داد:

هدفگذاری برای تولید بیش از ۱/۵ تن محصولات آبزی در سال ۱۴۰۰

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در حال حاضر میزان تولید و صید انواع آبزیان در کشور و در سال گذشته بیش از یک میلیون و 260هزار تن بوده که امیدواریم در سال آینده به رقم بیش از 1/5  میلیون تن برسیم.

به گزارش خبرنگار گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت؛ با توجه به اهمیت توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی، آموزشی و لزوم ایجاد هماهنگی و همکاری، تبادل تجارب و اطلاعات و بهره برداری از توانمندی های علمی و تخصصی و امکانات لازم، تفاهم نامه بین انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور و سازمان شیلات ایران منعقد شد.

موضوع این تفاهم نامه « همکاری در افزایش سهم آبزیان در سبد غذایی خانوار و بررسی و تعیین ارزش غذایی فراورده های شیلاتی» است. این تفاهمنامه در شش ماده و دو نسخه تنظیم و پس از امضاء، بین طرفین مبادله شد.

نبی اله خون میرزایی، معاون وزیر جهادکشاورزی در این نشست درباره میزان تولید آبزیان، افزود: در سالهای آغازین انقلاب چیزی حدود ۳۲ هزار تن صید و سه هزار تن پرورش ماهی آبزیان را داشتیم و سرانه مصرف هم حدود یک کیلوگرم با احتساب جمعیت ۳۰ میلیون نفری بود.

وی دامه داد: سال گذشته تولید آبزیان از یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن فراتر رفت و در سال ۹۹ برنامه رسیدن به رقم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن است . همچنین برنامه ما برای سال ۱۴۰۰ رساندن تولید به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن است و امیدواریم که بتوانیم حتی به بیش از این رقم هم برسیم.

خون میرزایی تصریح کرد: باید الگوی تغذیه مناسب و متناسب با نیاز جامعه و شرایط امروز را تنظیم کنیم. امیدوارم با تقویت بخش خصوصی شرایط را برای حضور بهره‌برداران تسهیل کنیم.

 

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments