۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

هجدهمین مخزن آبرسانی اضطراری تهران به بهره‌برداری می‌رسد

جدیدترین مخزن آبرسانی اضطراری شهر تهران توسط آبفای منطقه 5 شهر تهران در بوستان مینا منطقه 18 شهر تهران نصب خواهد شد.

به‌گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، با نصب و بهره‌برداری از این مخزن در مجموع ۱۸ مخزن آبرسانی اضطراری در شهر تهران نصب و وارد مدار بهره‌برداری شده است.

طرح آبرسانی اضطراری اولین طرح محله محور و مردم‌پایه (CBO) شرکت آب و فاضلاب استان تهران و وزارت نیروست که بهره‌بردار آن شهروندان کلان‌شهر هستند.

بر اساس اجرای طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران قرار است تا افق طرح ۱۴۰۳ در ۳۷۴ نقطه از شهر تهران این مخازن ساخته شود.

از آغاز اجرای این طرح تاکنون در مجموع ۱۷ مخزن آبرسانی اضطراری در بوستان‌های مختلفی در محدوده خدمات‌رسانی آبفاهای مناطق یک، دو، چهار و پنج نصب شده و مقدمات نصب دیگر مخازن در سایر مناطق شهر با همکاری شهرداری تهران در حال اجراست.

با در مدار بهره‌برداری قرارگرفتن ۳۷۴ مخزن آبرسانی اضطراری، تجهیز ۱۲۰ مخزن توزیع آب بتنی و ۱۵۰ حلقه چاه آب شرب، در مجموع استان تهران حدود ۶۵۰ پایگاه مخازن آبرسانی برای شرایط اضطراری با نگاه توزیع عادلانه در افق طرح خواهد داشت.

گفتنی است این مخازن هر کدام دارای ظرفیت ۱۰۰ هزار لیتر و مجهز به شیرهای خودکار قطع شونده هستند. در هنگام بروز زلزله، ورودی و خروجی این مخازن به طور خودکار بسته و حجم ذخیره بدون تلف شدن آب در درون مخزن باقی می‌ماند و آب را برای استفاده اضطراری ذخیره می‌کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x