۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹

نیکخواه بهرامی : شاید دیگر برای تیم ملی بازی نکنم

کاپیتان تیم ملی بسکتبال کشورمان پس از دیدار با تیم ملی فرانسه در المپیک توکیو گفت : برای تیم ملی خیلی زحمت کشیدم و احتمالا دیگر در خدمت تیم ملی نباشم.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری سلامت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ تیم ملی بسکتبال کشورمان  امروز در آخرین دیدار  در بازی های المپیک توکیو  ٧٩ به ۶٢ برابر فرانسه نتیجه را واگذار کرد و پرونده بسکتبالیست ها در المپیک توکیو ۲۰۲۰ با ۳ شکست بسته شد.
صمد نیکخواه بهرامی پرچمدار کاروان ایران و کاپیتان تیم ملی بسکتبال که گفته شده بود قصد دارد در پایان این دیدار از دنیای قهرمانی خداحافظی کند، گفت: ١٧ سالم بود که به تیم ملی دعوت شدم، مدت زیادی است که برای تیم بازی می کنم و در رویدادهای مختلفی شرکت کرده ام. همیشه سعی کردم که در همه رقابت ها با تیم باشم، خوب تمرین و بازی کنم.
وی ادامه داد: بیش از ٢۴-٢٣ برای تیم ملی بسکتبال بازی کردم، حالا گاهی خوب بودم و گاهی هم بد، برای خداحافظی هم از کارهای رسانه ای خوشم نمی آید.
کاپیتان تیم ملی بسکتبال در پاسخ به این پرسش که “بالاخره تصمیم شما برای خداحافظی چقدر جدی است؟”، گفت: اگر ٧٠ سالم باشد و احساس کنم می توانم با دادن آب و حوله به ملی پوشان کمک کنم، در کنار تیم خواهم بود اما احتمال خیلی زیاد امروز بازی آخری بود که برای تیم انجام دادم.
وی تاکید کرد: قبلا هم گفته بودم اگر تیم ملی بسکتبال به المپیک صعود کند بعد از اتمام بازی ها خداحافظی خواهم کرد. مبنای برنامه و تصمیم من تابستان به تابستان است، باید ببینم چه می شود، با تورنمنت بعدی تیم ملی هم فاصله زیادی داریم.
این ملی پوش بسکتبال خاطرنشان کرد: یک سری کارهای شخصی هم دارم، دخترم بزرگ شده و نیاز دارد که بیشتر کنارش باشم.
نیکخواه بهرامی در ادامه در مورد عملکرد تیم ملی در المپیک گفت: به غیر از بازی با آمریکا دو بازی دیگر را به نسبت خوب بازی کردیم. در بازی با آمریکا اصلا جالب نبودیم و در حد تیم ملی کار نکردیم اما امروز هم فارغ از نتیجه بازی قابل احترامی مقابل فرانسه داشتیم. در پاس کاری خوب بودیم و در دفاع هم متمرکز عمل کردیم.

وی ادامه داد: البته فرانسه خیلی خوب کار کرد، فشار زیادی وارد کردند اما شاید فکر نمی کردند ما اینقدر خوب باشیم. من خودم هم در این بازی بهترین عملکردم را داشتم.
نیکخواه بهرامی تاکید کرد: چیزی که به ما کمک می کند حضور در همین مسابقات است، چیزی که از المپیک می خواستیم همین تجربه بود و تاثیری که روی خودباوری و انگیزه بازیکنان می گذارد. اصلا همین کسب سهمیه هم سال گذشته تاثیرش را روی لیگ گذاشته بود.
وی ادامه داد: هر تیمی با هدفی در مسابقات شرکت می کند، مثلا آمریکا و فرانسه هدف قهرمانی دارند اما کسب تجربه بود.

کاپیتان تیم ملی بسکتبال در پاسخ به این سوال که چقدر پیش بینی می کردید با سه باخت به کار خود در المپیک پایان دهید گفت: احتمال این نتیجه زیاد بود، هر تیمی با هدفی در مسابقات شرکت می کند، مثلا آمریکا و فرانسه هدف قهرمانی ندارند، هدف ما هم این نبود، هدف ما کسب تجربه بود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments