۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق:

نیروی دریایی راهبردی نقش بسیار مهمی در برقراری امنیت منطقه دارد

فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق به همراه رئیس عقیدتی سیاسی منطقه حجت الاسلام و المسلمین قربانی زاده به مناسبت روز نیروی دریایی با امیر دریادار دوم شفقت رودسری ارشد نظامی آجا در استان هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم زینالی گفت: نیروی دریایی راهبردی نقش بسیار مهمی در برقراری امنیت منطقه دارد. نداجا نیروی خودکفایی است که خود را در برابر تهدیدات سطحی، زیرسطحی و هوایی محافظت می کند.

فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب شرق اظهار کرد: امروز ۴۰ سال از حماسه ناو پیکان و عملیات مروارید می‌گذرد. نیروی دریایی در این مدت به اوج نبوغ و بالندگی راهبردی رسیده و در دریا حضوری موثر و چشمگیر دارد. حضور موفق ناو های ایرانی از دریای چین و اقیانوس اطلس، خلیج عدن و باب‌المندب و دریای مدیترانه گرفته تا آفریقای جنوبی همه جا ثابت شده است. این حضور نه صرفا دریانوردی که حضور عملیاتی متکی به توان دانش‌بنیان داخلی و با قابلیت پشتیبانی رزمی و به صورت خود دفاعی در دریا بوده است.

وی افزود: با تکیه بر توانمندی و قدرت اطمینان بخشی که در پرتو دانش، خلاقیت، ابتکار، سازندگی و در عین حال تلاش و مجاهدت شبانه روزی جوانان متخصص در نیروی دریایی حاصل آمده بیش از هر زمان دیگری آماده اجرای ماموریت های دریایی در هر جغرافیایی است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x