۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸

نیروی انسانی و تسلیحات راهبردی اولویت‌های اصلی وزارت دفاع است

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه راهبرد« قوی شدن» را به عنوان یک تکلیف بر خود واجب می‌دانیم، دفاع راهبردی در همه سطوح شامل سرمایه انسانی راهبردی و تسلیحات راهبردی را اولویت‌های اصلی وزارت دفاع عنوان کرد.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با حضور وزیر دفاع، معاون بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده نیروی هوایی ارتش، جانشین و معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و جمعی از مسئولین  ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار شد.

امیر سرتیپ حاتمی‌وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با اشاره به فرمایشات تاریخی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خطبه‌های اخیر نماز جمعه تهران، گفت: معظم‌له در فرازهایی از فرمایشات خود با تأکید بر مقوله «قوی ماندن و قوی شدن» آن را را رمز عبور از چالش‌ها و مشکلات دانستند که این نشان از اهمیت قدرت در همه‌ی زمینه‌های ملی بویژه  قدرت نظامی‌و دفاعی است.

وی افزود: برای قوی شدن باید تمام مولفه‌های قدرت از جمله قدرت اقتصادی، فرهنگی، علمی، دفاعی و نظامی‌را فراهم ساخت و در واقع قدرت دفاعی است که توان مقاومت و  ایستادگی در برابر زیاده خواهی‌های دشمنان را فراهم کرده و قادر خواهیم بود از منافع ملی دفاع کنیم.

امیر سرتیپ حاتمی‌اضافه کرد: قدرت دفاعی، بستر ساز قدرت و دفاع اطمینان بخش در همه زمینه‌ها است و در واقع پیشرفت سایر مولفه‌های قدرت در نظام اسلامی‌را به وجود می‌آورد.

وزیر دفاع تأکید کرد: دشمن تمام کید خود را برای از بین بردن استقلال جمهوری اسلامی‌ایران به کار برده است و بنابراین اساس، جمهوری اسلامی‌ایران یا باید از حق استقلال خود بگذرد و یا اینکه برای حفظ استقلال خود در تمامی‌مولفه‌های قدرت ساز  پیشرفت کند.

وی دفاع راهبردی در همه سطوح را یکی از اولویت‌های اصلی وزارت دفاع عنوان کرد و افزود: سرمایه انسانی راهبردی و تسلیحات راهبردی دو وجه تکمیل کننده دفاع راهبردی قلمداد می‌شوند.

وزیر دفاع با اشاره به تاریخ دشمنی آمریکا علیه ملت بزرگ ایران اسلامی‌خاطرنشان ساخت: توطئه‌های فرهنگی و اقتصادی، ایجاد بحران‌های اجتماعی، تحریم‌ها و تروریست سازی در منطقه و در نهایت ترور سردار سپاه اسلام سپهبد شهید قاسم سلیمانی در راستای تضعیف جمهوری  اسلامی‌و در نهایت شکست ایران در جبهه نظامی‌است؛ چرا که آنها اگر ذره ای احساس برتری نظامی‌نسبت به جمهوری اسلامی‌داشتند به هیچ وجه سایر روش‌ها  و شیوه‌های براندازی را علیه ملت بزرگ ایران به کار نمی‌گرفتند.

امیر سرتیپ حاتمی‌هدف نظام سلطه از تولید و استقرار گروه‌های تروریستی در منطقه را نابودی اسلام و به تبع آن جمهوری اسلامی‌ایران دانست و افزود: بحمدا… به برکت جانفشانی و ایثار رزمندگان محور مقاومت و فرماندهی مقتدرانه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توطئه آنها با شکست مواجه شد.

وزیر دفاع تأکید کرد: جمهوری اسلامی‌ایران ثابت کرده است که براساس قدرت و اقتدار درونی هرگونه تهدیدی در هر سطحی را پاسخ خواهد داد و بر اساس تدبیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا مبنی بر قوی شدن،  این راهبرد را به عنوان یک تکلیف بر خود واجب می‌دانیم.

امیر سرتیپ حاتمی‌در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال‌های ۹۷ و ۹۸ به دستاوردهای چشمگیری در حوزه هوایی دست یافتیم، گفت: جت جنگنده کوثر، جت آموزش پیشرفته یاسین و موتور ملی اوج از شاخص ترین اقداماتی بود که در دوران مسئولیت امیر سرتیپ بنی طرفی مدیرعامل سابق سازمان صنایع هوایی رونمایی و به بهره برداری رسید.

امیر سرتیپ حاتمی‌با تأکید بر کاهش قیمت تمام شده تسلیحات دفاعی، گفت: شما به عنوان شریک مجاهدت نیروهای مسلح در سنگر طراحی، ساخت و تولید تسلیحات با کیفیت، باید نهایت دقت خود را به کار بندید تا دقیقا نیازمندی آنها در حوزه رزم را برطرف نمایید.

وزیر دفاع با تأکید ویژه بر تعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها خاطرنشان ساخت: نوع تعامل با دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی باید به نحوی باشد که آنها به نحو مطلوب از مشارکت خود در امر تولید دستاوردهای دفاعی بهره مند شوند.

امیر سرتیپ حاتمی‌با تأکید بر پایش، نگهداشت و رشد سرمایه‌های  انسانی در مجموعه‌های دفاعی تأکید کرد: موضوع عنصر انسانی یک مقوله پایه ای و اساسی برای پیشرفت در هر زمینه ای است و تمامی‌پیشرفت‌ها در بستر  یک نیروی کارآمد، خلاق، مؤمن، متعهد و با نشاط تحقق می‌یابد که این موضوع در سازمان صنایع هوایی با اهتمام بیشتری باید دنبال شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تقدیر از تلاش‌های امیرسرتیپ بنی طرفی  طی یک دهه تلاش در صنعت هوایی وزارت دفاع در  حکمی‌امیر سرتیپ دوم  افشین خواجه فرد را به عنوان مدیر عامل جدید سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع منصوب کرد.

گفتنی است امیر سرتیپ بنی طرفی مدیر عامل سابق سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع به عنوان مشاور وزیر دفاع در حوزه صنعت هوایی منصوب شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments