۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

نیروی انتظامی رفتار خشن با تجمع کنندگان ندارد

رییس پلیس تهران بزرگ گفت: رفتار خشن و نادرستی که در رفتار پلیس‌های سایر کشورها مشاهده می کنید در قاموس پلیس جمهوری اسلامی نیست، البته ما با افراد جانی، یاغی و غیره با قاطعیت رفتار می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت) سردار رحیمی در دویست و یازدهمین جلسه شورا گزارشی از فعالیت‌های نیروی انتظامی داد، گفت: سایت کنترلی عملیات‌های پلیس ۱۱۰ راه‌اندازی شده و بررسی‌ها نشان داده‌اند که رضایتمندی تهرانی‌ها از پلیس ۱۱۰ در مجموع ۹۲ درصد بوده است.

وی با اشاره از وضعیت تماس‌های مردمی با سامانه ۱۱۰، افزود: راه اندازی این سامانه یک انقلاب و تحول بزرگ در ارایه‌ی خدمات پلیسی به مردم بود.

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه هم اکنون پلیس ۱۱۰،۱۲۰ اپراتور فعال دارد، تصریح کرد: سال گذشته ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تماس با سامانه ۱۱۰ انجام شد. به عبارتی دیگر هر سه ثانیه یک تماس با این مرکز انجام شد که البته جنس این تماس‌ها متفاوت بود و برخی‌ها برای دریافت راهنمایی و تماس‌های غیرضرور و غیر فوریت نیز با این مرکز تماس گرفتند.

سردار رحیمی اضافه کرد: بالغ بر پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تماس عملیاتی شده که ۷۰۰ واحد ۱۱۰ به این تماس‌های عملیاتی پاسخ دادند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه پلیس راهور تهران توانسته در سال گذشته اقدامات مهمی در شهر تهران انجام دهد، گفت: پلیس راهور با اقداماتی خود کاهش مرگ ۶۱ نفر در حوادث و تصادفات را موجب شد. همچنین ما توانستیم در کاهش کشته‌ها، رتبه‌ اول را کسب کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: امنیت مقدمه انجام اقداماتی همچون فعالیت‌های عمرانی و غیره است به همین دلیل امیدوارم مدیریت شهری با امکاناتی که در این زمینه به پلیس اختصاص می‌دهد ما را در انجام این امر مهم یاری ‌کند.

سردار رحیمی در ادامه با بیان اینکه سرانجام پس از سال‌ها پلیس راه تهران بزرگ تشکیل شد، افزود: زمانی که خودم در پلیس راهور بودم به شدت پیگیر ایجاد پلیس راه در پایتخت بودم و این یکی از آرزوهای دیرینه ما بود و حالا با تشکیل پلیس راه تهران بزرگ از حدود ۵۰ کیلومتری مسیرهای منتهی به تهران توسط هفت پاسگاه کنترل می‌شود.

نیروی انتظامی رفتار خشن با تجمع کنندگان ندارد

وی ادامه داد: در برخی روزها به ویژه پایان هفته بخش زیادی از خودروها از شهر خارج شده و بعد از مدتی مجددا به داخل شهر باز می‌گردند به همین دلیل ورودی‌های غربی، جنوبی، شمالی و شرقی تهران کنترل می شود.

به گفته رییس پلیس تهران بزرگ روزانه بیش از دو میلیون خودرو از شهر تهران خارج و مجددا به داخل شهر باز می‌گردند که لازم است انضباط ترافیکی ایجاد شود به همین دلیل هم پلیس راه پایتخت راه‌اندازی شد.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه در مسیرهای جنوب تهران عمدتا بیشترین کشته‌ های تصادفات را شاهد بوده‌ایم، تصریح کرد: با نصب نیوجرسی در حاشیه محورهای مواصلاتی منتهی به تهران بخشی زیادی از فوتی‌ها در این پهنه کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی پلیس اقتصادی در پایتخت از اقدامات مهم سال گذشته بود که خوشبختانه در ارزیابی‌ها مشخص شد که پلیس اقتصادی تهران رتبه اول کشور در برخورد با پرونده‌های کلان و مفاسد اقتصادی را کسب کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه پلیس تهران بزرگ در حوزه کشف جرایم در رتبه برتر قرار دارد، گفت: در هفته گذشته رتبه‌های برتر در جلسه فرماندهان اعلام شدند و در اکثر شاخص‌ها پلیس تهران بزرگ جزو رتبه‌های برتر بوده است.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه سال گذشته در بحث کشف مواد مخدر شاهد افزایش ۴۶ درصدی کشف بودیم، افزود: در مجموع ۲۲ تُن انواع مواد مخدر کشف شد.

وی در ادامه با بیان اینکه پلیس تهران در جمع‌آوری معتادان رتبه برتر را کسب کرده، یادآور شد: در حوزه جرایم جنایی ۹۹ درصد از پرونده‌ها کشف شده و شاهد افزایش ۱۴ درصدی کشف جرایم جنایی در سال ۹۸ نسبت به مدت سال۹۷ بوده‌ایم.

رییس پلیس تهران بزرگ در ادامه اظهار داشت: برای ارتقاء سطح امنیت در پایتخت طرح‌های مختلفی اجرا شده به گونه‌ای که ۸۶۰ مرحله طرح برای ارتقاء امنیت و آرامش شهروندان در سال گذشته در حوزه‌های مختلف اجرایی شده است.

سردار رحیمی بیان کرد: در نظر داریم امنیت پایتخت را ارتقاء دهیم. امنیت تهران جزو دغدغه‌های شبانه‌روزی ما است و تلاش داریم با قدامات ایجابی و برخورد مؤدبانه و محترمانه با سعه‌صدر با تجمع‌کننده‌ها رفتار کنیم.

وی تاکید کرد: رفتار خشن و نادرستی که در رفتار پلیس‌های سایر کشورها مشاهده می کنید در قاموس پلیس جمهوری اسلامی نیست، البته ما با افراد جانی، یاغی و غیره با قاطعیت رفتار می‌کنیم اما در سایر موارد می‌بینید که افرادی طلبکار هستند و برای حل مشکلات‌شان تجمع می‌کنند.

وی خطاب به اعضای شورای شهر گفت: لازم است نسبت به برقراری امنیت نگاه نو داشته باشیم و برای این مهم نیازمند زیرساخت هستیم چرا که به این موضوع در پایتخت بی‌توجهی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با بیان این‌که ۱۱ سال پیش شورای امنیت ملی تصمیم می‌گیرد که تعداد کلانتری‌ها را از ۸۳ به ۲۰۰ کلانتری برساند و در گام اول می‌بایست ۴۰ کلانتری ایجاد شود، گفت: برخی از کلانتری‌های تهران متعلق به سال‌های قبل از انقلاب است به همین دلیل نیاز به نوسازی دارند.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه روزانه ۱۷ الی ۲۰ هزار نفر به واحدهای مختلف پلیس اعم از راهور، گذرنامه، شماره‌گذاری و غیره مراجعه می‌کنند، افزود: اگرچه شهرداری سالانه اعتباری تعیین می‌کند، اما تاکید می‌کنم که در مصوبه شورای عالی امنیت ملی و نامه شورای امنیت کشور که آن را به هاشمی و حناچی نشان دادم اشاره شده که شهرداری در زمینه‌ی تامین زمین و ساخت کلانتری‌ها باید کمک کند، اما متاسفانه این مهم محقق نشده است. در حالی که این کلانتری‌ها متعلق به مردم است.

وی با بیان اینکه باید نگاهی نو و ویژه به تهران داشته باشیم، تصریح کرد: براساس قانون بخشی از تجهیزات پلیس راهور باید توسط شهرداری‌ها تامین شود که ما در بخش موتورسیکلت و خودرو نیازمند کمک هستیم.

رییس پلیس تهران بزرگ گفت: برای کوشش ترافیک تهران و افزایش تحرک پلیس نیازمند موتورسیکلت هستیم و در این بخش امکانات‌مان فرسوده است.

رحیمی تاکید کرد: ترافیک موضوع جدی است و باید نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشیم تا حل و فصل شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments