۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

نیازمند بودجه ۲.۴ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل خط ۶ هستیم

شهردار تهران گفت: منابع مورد نیاز برای تکمیل خط ۶ حدود ۲.۴ هزار میلیارد تومان است که از محل فروش اوراق مشارکت حدود ۷۰۰ میلیارد آن تهیه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، پیروز حناچی شهردار تهران در صد و پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه حضورم در شورای شهر برای توضیح لایحه دو فوریتی اصلاح بند الف تبصره ۴ بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه بوده است، اظهار داشت: ما در بودجه سال ۹۷ و ۹۸، تأمین منابع مالی از طریق عرضه اوراق مشارکت برای تکمیل خطوط ۳، ۴، ۶ و ۷ مترو و اتوبوسرانی را پیش بینی و آن را به صورت لایحه‌ای دو فوریتی در صحن شورای شهر تهران مطرح کردیم که خوشبختانه به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه مجوز انتشار اوراق مشارکت به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان به شهرداری داده می شود که ۲ هزار میلیارد آن مربوط به متروی تهران است، افزود: از ابتدای شورای جدید اقداماتی در حوزه حمل و نقل عمومی انجام شده است.

شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اینکه آمادگی بهره برداری از دو ایستگاه و ۸ کیلومتر از بخش جنوبی خط ۶ را داریم، گفت: ۴ قطار از ۸ قطار تهیه شده هم به زودی به ناوگان مترو اضافه خواهد شد.

حناچی با بیان‌اینکه در خط ۳ مترو افتتاح هواکش ها را خواهیم داشت، تصریح کرد: در این خط ۶۳۷ میلیارد تومان نیاز داریم که ۲۵۰ میلیارد آن از محل فروش اوراق مشارکت تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از پست برق نوبنیاد و ایستگاه اقدسیه بهره برداری خواهیم کرد، یادآور شد: همچنین بهره برداری از ورودی سهروردی را در دستور کار خواهیم داشت.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه جمع منابع مورد نیاز در خط چهار حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است، گفت: از این میزان ۲۵۰ میلیاردی از محل فروش اوراق مشارکت خواهد بود.

حناچی اضافه کرد: منابع مورد نیاز برای تکمیل خط ۶ حدود ۲.۴ هزار میلیارد تومان است که از محل فروش اوراق مشارکت حدود ۷۰۰ میلیارد آن تهیه خواهد شد.

وی تاکید کرد: ۵۰ درصد اصل و سود هزینه خرید اتوبوس‌های جدید از سوی دولت به عنوان بودجه حمل و نقل عمومی باید پرداخت شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments