۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳

نگرانی استاندار تهران از افزایش ۱۱ درصدی بستری های کرونایی زیر ۱۰ سال

استاندار تهران با ابراز نگرانی از افزایش ۱۱.۱ درصدی افراد بستری زیر ۱۰ سال در استان تهران بر ضرورت دقت، مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت به نقل از  وبدا، انوشیروان محسنی بندپی در ستاد استانی مبارزه با کرونا در مورد وضعیت استان تهران اظهار داشت: در هفته دوم اسفند نسبت به هفته اول بستری ها در تخت های ویژه ۴.۷ درصد و بستری های تخت های عادی ۱۷ درصد افزایش داشته است البته میزان فوتی‌ها ۳.۷ درصد کاهش داشته است.

وی با ابراز نگرانی از رشد ۱۱.۱ درصدی افراد بستری زیر ۱۰ سال در استان تهران تصریح کرد: این امر نیازمند دقت، مراقبت و رعایت و پروتکل های بهداشتی است؛ چرا که قبلاً میزان بستری افراد زیر ۱۰ سال ۲ تا ۳ درصد  بوده و در بهمن ماه به ۷ و ۸ درصد رسیده و اکنون ۱۱ درصد شده است که این امر نگرانی ها را افزایش می دهد.

استاندار تهران عنوان کرد: روزهای پایانی سال و شلوغی بازار نگرانی دیگر است؛ چرا که فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران اکنون ۷۱ درصد می باشد و در این زمینه همه دستگاه‌ها مکلف شدند که وظایف خودشان را انجام دهند از جمله اصناف مکلف به رعایت پروتکل ها هستند و صدا و سیما نیز با اطلاع رسانی، رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را به مردم گوشزد کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments