۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

نهادهای اطلاعاتی از ارایه اسناد مؤثر در استیضاح ترامپ طفره می‌روند

رییس دموکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا نهادهای اطلاعاتی این کشور را متهم کرد که از ارائه اسنادی که در استیضاح دونالد ترامپ مؤثر است، خودداری می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، آدام شیف نماینده دموکرات از ایالت کالیفرنیا، یکشنبه شب در گفت وگو با شبکه «ای.بی.سی» افزود: به نظر می‌رسد که این نهادها در برابر فشار دولت تسلیم شده‌اند.

وی ادامه داد: «آژانس امنیت ملی» مشخصاً از ارائه اسنادی که به مسؤولیت‌های نظارتی ما در رابطه با اوکراین مرتبط است، خودداری می‌کند. این نهاد از ارائه اسناد به سناتورها نیز امتناع می‌کند. این موضوع عمیقاً نگران‌کننده است. به گفته وی، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد «آژانس مرکزی اطلاعات» (سیا) نیز همین رویکرد را در پیش گرفته است.

ترامپ متهم است که تابستان امسال در تماسی تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهوری اوکراین، وی را تحت فشار قرار داده تا در مورد فعالیت‌های اقتصادی پسر «جو بایدن» در آن کشور تحقیق کند.

هدف از این اقدام، لطمه زدن به اعتبار بایدن به عنوان اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی ترامپ عنوان شده است.

ترامپ در همین راستا، ارسال کمک‌های مصوب کنگره به اوکراین را مشروط به انجام تحقیق درباره هانتر بایدن فرزند جو بایدن کرده بود.

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا ترامپ را به «سوء استفاده از قدرت» و «کارشکنی در اجرای عدالت» متهم کردند.

این دو اتهام به عنوان بندهای استیضاح شناخته می‌شود که «آدام شیف» رییس کمیته اطلاعاتی سنا پنجشنبه شب با حضور در سنا این بندها را قرائت و آغاز روند محاکمه ترامپ را کلید زد.

جان رابرتس رییس دیوان عالی آمریکا که قرار است به عنوان رییس جلسه محاکمه عمل کند، بعد از قرائت بندهای استیضاح، در سنا حاضر شد و سوگند یاد کرد.

رابرتس اعلام کرد؛ نشست بعدی این محکمه در ساعت یک بعدازظهر روز سه‌شنبه آتی برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments