۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
وزیر خارجه لبنان:

نمی‌پذیریم که بخشی از مردم ما تروریست خوانده شوند

وزیر خارجه لبنان در ادامه سفر به آمریکا بار دیگر مخالفت این کشور با تروریست خواندن جنبش حزب‌الله را اعلام کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، جبران باسیل که برای شرکت در نشست مجمع عمومی‌از هفته قبل در آمریکاست، در یک سخنرانی بار دیگر با تصمیم آمریکا پیرامون تروریست خواندن جنبش حزب‌الله مخالفت کرد.

بر اساس گزارش شبکه لبنانی «الجدید»، باسیل در سخنرانی خود برای لبنانی‌های مقیم آمریکا در شهر «ویچیتا» در ایالت «کانزاس» گفت: «ما دوستان آمریکا هستیم اما نمی‌توانیم بپذیریم که بخشی از مردم ما به تروریسم متهم شوند (اگر بپذیریم) گویا از آمریکا درخواست شده که بخشی از شهروندان و مردم ما را تروریست به شمار آورد».

وی افزود، لبنان دوستدار صلح است و هیچ زمانی به کسی تعرض نکرده اما برای دفاع از خود می‌جنگد.

ویچیتا در ایالت کانزاس همان شهری است که اقامتگاه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در آن قرار دارد.

باسیل در گفت‌وگویی با شبکه «ال بی سی» نیز اعلام کرد: ما خواستار حفظ رابطه با ایالات متحده آمریکا، توسعه این رابطه و محکم کردن آن هستیم اما در مقابل، حزب‌الله را سازمانی تروریستی نمی‌دانیم.

وی در نشستی به میزبانی دانشگاه «هاروارد» هم به دفاع از حزب‌الله پرداخت و در پاسخ به سوالی درباره تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله گفت: وضعیت سخت است اما حزب‌الله بخشی از دولت و ملت ماست حتی اگر این موضوع باعث ناخشنودی دولت آمریکا شود. ما به حقمان در دفاع از خود در برابر تجاوزهای اسرائیلی احترام می‌گذاریم؛ شیوه بهتر آن است که اسرائیل به توقف تجاوزهایش قانع شود. نمی‌توان پذیرفت که یک‌سوم مردم لبنان «تروریست» خوانده شوند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments