۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

نمی‌توانیم تا ابد منتظر اروپا بمانیم

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: ما نمی‌توانیم تا بی‌نهایت، منتظر عمل به تعهدات از سوی اروپا باقی بمانیم.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به برداشتن گام پنجم کاهش تعهدات برجام از سوی ایران گفت: ما تمام تلاش خود را برای آنکه توافقنامه برجام حفظ شود انجام داده و به تمام تعهداتمان به صورت یک طرفه عمل کردیم که البته این امر به تأیید سازمان بین المللی انرژی اتمی‌رسیده است.

او افزود: آمریکا در مقابل اقدامات اعتماد ساز ایران از برجام خارج شد و تحریم‌های ظالمانه‌ای را علیه جمهوری اسلامی‌ایران به کار گرفته و از تروریسم علیه ما حمایت کرد. اروپا هم در یک اقدام اعلام نشده طی همکاری با آمریکا از انجام تعهدات خود شانه خالی می‌کند و اخیرا هم مواضع تندی علیه ایران اتخاذ کرده که نوعی فرار رو به جلو محسوب می‌شود.

جمالی نوبندگانی ادامه داد: همچنان روابط بانکی ایران محدود است و سوئیفت هم با ما کار نمی‌کند، اما باز هم جمهوری اسلامی‌ایران اعلام کرد که کاهش تعهدات برجامی‌خود را در قالب بند‌های ۲۲ و ۳۲ برجام انجام می‌دهد تا اروپایی‌ها فرصتی برای جبران داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: ما ناچاریم گام پنجم و گام‌های بعدی کاهش تهدات برجامی‌را برداریم و اروپا باید بداند که شرایط ما به گونه‌ای است که نمی‌توانیم بیش از این در حالت معلق باقی بمانیم.

او گفت: ما نمی‌توانیم تا مدت زمان بی نهایت منتظر اروپا بمانیم تا به تعهداتش عمل کند، بنابراین با ادامه شرایط فعلی گام پنجم را هم بر می‌داریم و فکر می‌کنم که با برداشتن این گام و رفتار‌های منفعلانه اروپا عملا برجام دیگر وجود خارجی ندارد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x