۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

نمایندگان پزشک براجرای پروتکل‌های بهداشتی کنکور نظارت می‌کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: براساس تصمیمات اتخاذ شده نمایندگان پزشک مجلس در راس گروهی بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی برگزاری کنکور در استان ها نظارت خواهند کرد.

دکتر سید جلیل میرمحمدی میبدی، نماینده مردم شریف تفت و میبد در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت درباره نحوه نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی برگزاری کنکور افزود: چند روز پیش طرحی را تحت عنوان اینکه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان به اضافه سایر نمایندگان پزشک عضو سایر کمیسیون ها هستند، با ابلاغ رئیس مجلس و با هماهنگی وزاری کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری و سپاه پاسداران بنا شد تا ۳۲ نفر از نمایندگان که عمدتا از پزشکان و فارغ التحصیلان علوم پزشکی هستند با یک چک لیست مدون و کامل از روز چهارشنبه هر کدام به یکی از استان ها بروند.

وی ادامه داد: قرار شد این نمایندگان با استفاده از ظرفیت دفاتر نمایندگان و ظرفیت های موجود نظارت عالیه ای را بر حسن اجرای پروتکل های به بهداشتی داشته باشند به گونه ای که با نظارت یکسری اقدامات قبل از برگزاری و اقداماتی در زمان برگزاری آزمون و هم بعد از اتمام انجام شود.

میرمحمدی میبدی تصریح کرد: قرار شد تا نامه ای از دکتر قالیباف، رئیس مجلس به وزاریی که عرض کردم و از آنها به تمام استان های کشور ارسال و نمایندگان معرفی شدند و قرار است از امروز کارشان آغاز و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی را آغاز خواهند کرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: تلاش ما این است که با نظارت و مطالبه گری حداکثر تمهیداتی که قابل انجام است اتفاق بیفتد تا شاهد برگزاری آزمون بدون مشکل باشیم.

وی اضافه کرد: در چک لیست اجرای پروتکل های بهداشتی همه موارد فاصله گذاری صندلی ها از هم و مراقبان، استفاده از ماسک و دستکش، در اختیار قرار دارن ماسک و دستکش، ضدعفونی کردن سالن قبل از ورود، قرار ندادن برگه ها روی زمین، گرفتن آزمون در فضای جداکانه از افرادی که دارای علائم هستند، دیده شده است.

میرمحمدی میبدی تصریح کرد: برای جلوگیری از ازدحام زمان خروج از آزمون و همچنین عدم تجمع خانواده آزمون دهنده ها هم برنامه ریزی شده است تا مشکلی بوجود نیاید.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments