۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲

نماز عید فطر در محل های روباز و نه در مصلی ها برگزار خواهد شد

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: نماز عید فطر در همه شهرها در محل‌هایی که رو باز است برگزار می‌شود و نماز در محل‌هایی مانند مصلی که امکان تجمع زیاد است برگزار نمی‌شود.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: قرار بر این شد نماز عید فطر در محل‌هایی که رو باز است در همه شهرها برگزار شود و نماز در محل‌هایی مانند مصلی که امکان تجمع زیاد است برگزار نمی‌شود، امسال به خاطر شرایط کرونا مراسم فقط در مساجد برگزار می‌شود و در مصلی‌ها برگزار نمی‌شود.

قاسمی بیان کرد: توصیه می‌کنم نمازگزاران ضمن رعایت بهداشت فردی از مُهر شخصی و ماسک و دستکش استفاده کنند.

به گفته قاسمی در ۱۸۳ شهر که وضعیت سفید دارند نماز جمعه در ادامه تصمیمات قبلی برگزار می‌شود.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ادامه داد: ترجیح این است که نماز عید فطر در مساجدی که حیاط دارند برگزار شود ولی اگر مسجدی هم رو بسته بود با حداقل جمعیت اشکالی ندارد که نماز را برگزار کنند.

قاسمی گفت: از ۲۳ فروردین در شهرهای کم خطر یا سفید فعالیت برخی از صنوف رفع محدودیت شده بود و با دریافت کد و رعایت موارد بهداشتی فعالیت آنها بلامانع بود.

نماز عید فطر در محل های روباز و نه در مصلی ها برگزار خواهد شد

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: امروز در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیم گرفته شد که پس از پایان ماه مبارک رمضان فعالیت رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم بلامانع باشد.

قاسمی تاکید کرد: همانند پویش در خانه می‌مانیم، پویش به سفر هم نرویم را ادامه دهیم، درست است رفع محدودیت در واحدهای صنفی و اقتصادی را داریم اما این بدان معنی نیست که کرونا ریشه کن شده و زندگی و رفت و آمد به حالت طبیعی رسیده است.

به گفته دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا اگر در ایران تنها ۵ نفر به کرونا مبتلا باشند باز هم امکان اپیدمی وجود دارد.

قاسمی بیان کرد: در مورد بازگشایی ورزشگاه‌ها و فعالیت‌های ورزشی فعلاً اولویت با ورزش‌های انفرادی است یعنی ورزش‌هایی که نیازی به تجمعات نداشته باشند اما هنوز برای ورزش شنا تصمیمی گرفته نشده است.

وی ادامه داد: ابعاد ناشناخته کرونا بیشتر از ابعاد شناخته شده آن است و باید به این اصل توجه کنیم که تا زمانی که واکسن این بیماری تهیه نشده است ما زندگی بدون کرونا نداریم.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به بازگشایی اماکن مذهبی بعد از ماه رمضان تصریح کرد: فعلاً در مرحله اول صحن‌های رو باز به مدت ۳ ساعت صبح و ۳ ساعت بعد از ظهر بازگشایی شوند.

قاسمی بیان کرد: احتمالاً بعد از عید فطر کافه‌ها و رستوران‌ها به صورت کامل با رعایت موارد بهداشتی بازگشایی می‌شوند.

منبع: وزارت کشور

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments