۰۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

نماز ظهر عاشورا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در حرم امام رضا(ع) اقامه شد

نماز ظهر عاشورا امروز یکشنبه با حضور قشرهای مختلف عزاداران حسینی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در صحن‌ها و فضاهای باز بارگاه منور رضوی اقامه شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از آستان نیوز، نماز ظهر عاشورا به تأسی از نماز حضرت سیدالشهدا(ع) و یاران فداکارشان در این روز در صفوفی منظم، با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باشکوه و معنویت خاصی در هفت نقطه از حرم مطهر رضوی اقامه شد.
عزاداران و زائران، در مسجد گوهرشاد به امامت آیت‌الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و شش نماز جماعت دیگر در نقاط مختلف حرم مطهر رضوی فریضه نماز اول وقت را به یاد نماز ظهر عاشورای امام حسین(ع) برپا داشتند.
نمازگزاران در صحن‌های جمهوری اسلامی، غدیر، جامع رضوی، دارالقرآن الکلیم، باب السلام، بست شیخ طبرسی و ایوان مقصوره مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی به یاد شهیدان کربلا به اقامه نماز جماعت پرداختند و در مقابل عظمت و عشق حسین بن علی(ع) به درگاه احدیت سر تعظیم فرود آوردند.
زائران و مجاوران عزادار پس از اقامه نماز ظهر عاشورا به ادامه عزاداری‌های خود پرداختند و در رثای مصائب حضرت سیدالشهدا(ع) و اهل‌بیت و یاران فداکارشان در روز عاشورا به اقامه عزا و ذکر مصیبت پرداختند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments