۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵
پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی؛

نقش سازنده دست اندرکاران علوم آزمایشگاهی فارس در پیشبرد بهتر برنامه های مبارزه با کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با انتشار پیامی ضمن گرامیداشت سالروز تولد حکیم اسماعیل جرجانی، فرا رسیدن روز علوم آزمایشگاهی را گرامی داشت.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» در این پیام نقش دست اندرکاران حوزه علوم آزمایشگاهی را در پیشبرد برنامه های مبارزه با بحران کرونا طی بیش از یک سال گذشته، تعیین کننده خواند و از خدمات فعالان این عرصه در ارتقای امر سلامت عمومی جامعه تقدیر کرد.

در متن این پیام آمده است:

روزهای سخت بحران کرونا طی بیش از یک سال گذشته در کنار همه دشواری هایی که به خانواده سلامت کشور تحمیل کرد، اما درس آموخته هایی غنی برای دست اندرکاران این حوزه به همراه داشت و همچنین نقش تعیین کننده حلقه های مهمی از زنجیره سلامت را به تصویر کشید؛ بی شک از تاثیرگذارترین این گروه ها، همکاران شریف حوزه علوم آزمایشگاهی هستند که با درآمیختن دانش پزشکی و اصول مهم دقت، صحت و سرعت، یاریگر مردم و دست اندرکاران حوزه سلامت بودند.

به ویژه اینکه در حوزه علوم آزمایشگاهی، شاهد تلاقی و تعامل سازنده دو بخش مهم بهداشت و درمان در دانشگاه های علوم پزشکی هستیم که دستاورد این امر، پیشرفت قابل توجه خدمات علوم آزمایشگاهی در توسعه سلامت عمومی جامعه بوده است و دانش هدایتگر دست اندرکاران این حوزه تاثیرگذار، به عنوان پشتوانه ای ارزشمند برای جامعه پزشکی توانسته نقش هدایتگرانه ای در تشخیص صحیح شرایط بیماران ایفا کند که در واقع به عنوان سنگ بنای درمان است.

با گرامیداشت سالروز دانشمند عالیقدر، حکیم اسماعیل جرجانی که ثمره وجود ارزشمند او همواره در تاریخ پزشکی ایران درخشان و جاویدان است و الگویی ارزشمند برای دست اندرکاران حوزه علوم آزمایشگاهی به شمار می آید؛ فرا رسیدن سی ام فروردین، روز علوم آزمایشگاهی را گرامی داشته و تلاش های سازنده شما فعالان این عرصه را در جای جای استان فارس، ارج می نهم.

به همین مناسبت یادآور می شوم بخش مهمی از پیشتازی فارس در مبارزه با کرونا که به تایید مسوولان ارشد کشور نیز رسیده است، به واسطه تلاش و همدلی شما فعالان عرصه علوم آزمایشگاهی است که از نخستین روزهای این بحران، به گونه ای مسوولانه و ایثارگرانه، در این عرصه ورود کرده و دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانست پس از تهران، دومین مرکز آزمایشگاهی تشخیص کرونا را راه اندازی کند.

با تداوم این تلاش شبانه روزی شما عزیزان در تسریع چرخه های توسعه سلامت جامعه، اکنون ظرفیت انجام تست روزانه کرونا در فارس، به حدود ۱۰هزار مورد در روز رسیده که مایه افتخار و سرافرازی است.

ضمن قدردانی از تلاش های ارزنده شما عزیزان، از پروردگار منان توفیق سلامت و توان مضاعف برای یکایک شما دست اندرکاران این عرصه را در مسیر توسعه خدمات تشخیصی پزشکی و نجات جان بیماران، خواستار بوده و امید است در سایه مرحمت الهی و به یاری شما تلاشگران عرصه خدمت، هرچه سریع تر شاهد پایان این ایام بحرانی و بازگشت موهبت سلامت به جای جای وطن عزیزمان باشیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x