۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱

نقشه گسترش کرونا در جهان و آخرین اخبار منتشر شده در جهان

محققان با دریافت موارد گزارش شده نقشه ای برای میزان شیوع ویروس کووید-19 ترسیم کرده‌اند که هر روز به‌روزرسانی می‌شود، تغییرات آمارهای روزانه بسیار شگفت‌آور است.

به گزارش گروه بهداشت و درمان طبنا(خبرگزاری سلامت) به نقل از NY، نقشه گسنرش ویروس کرونا در جهان در این هفته بسیار روند صعودی‌ای داشته و روزانه در کشور‌های مبتلا، تعداد افراد مبتلا و تلفات جانی آن‌ها بالاتر می‌رود. نقشه زیر کشورهایی که بیشترین مبتلایان را شامل می‌شوند نشان می‌دهد:

نقشه گسترش کرونا در جهان در ۱۴ اسفند۱۳۹۸(۴مارس ۲۰۲۰ میلادی):

(لطفا برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.)

تعداد دقیق افراد مبتلا و تلفات جانی در این کشورها در ساعت ۴، ۱۴ اسفند:

(لطفا برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.)

تعداد دقیق افراد مبتلا و تلفات جانی در این کشورها در ساعت ۶، ۱۴ اسفند:

(لطفا برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.)

با اولین نگاه متوجه تلفات جانی بالا‌ی کشورمان می‌شویم. این آمار کشور ایران را از لحاظ تلفات جانی در رتبه دوم، یعنی بعد از چین قرار می‌دهد. این آمارها پیامی را به ما منتقل می‌کنند: اینکه در ایران با این ویروس به‌صورت صحیح و استاندارد برخورد نشده است. این موضوع هم می‌تواند به‌دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط مردم یا کوتاهی برخی سازمان‌های مربوطه باشد. لازم به ذکر است که این تعداد تنها موارد گزارش شده بوده و شاید تعداد بسیار زیادی از دیگر عزیزان به آن مبتلا شده و ناقل آن باشند. شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیاری درمورد ویروس کرونا یا کووید-۱۹ وجود دارد، اینکه شاید یک سلاح بیولوژیکی بوده و به دست انسان ساخته شده است؛ هر پیش‌زمینه‌ای که درباره‌ی آن وجود دارد، مانع از ابتلای افراد به این ویروس نمی‌شود. بنابرین جایز است نکات بهداشتی را رعایت کرده و از در معرض بودن با اشیاء در مکان‌های عمومی بپرهیزیم و از سفرهای غیرضروری خودداری کنیم. اگر ما این موارد را، هرچند کوچک و بی‌اهمیت رعایت کنیم، قطعا به خودمان کمک کرده‌ایم.

اطلاعیه‌جدید سازمان بهداشت جهانی(WHO): کرونا از آنفلوآنزا خطرناک‌تر است.

(لطفا برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.)

در روز سه‌شنبه سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که میزان تلفات جانی کرونا در جهان به  ۳.۴ درصد رسیده است، این یعنی بیماری حاصل از این ویروس از آنفلوآنزای فصلی خطرناک‌تر است اما به راحتیِ آنفلوآنزا منتقل نمی‌شود. به گفته‌ی متخصصان در چین میزان تلفات از ۷.۰ تا ۴ درصد متغیر است، اما بر اساس آمارهای منتشر شده‌ی جهانی میزان تلفات جانی این ویروس در جهان ۳.۴ درصد است.

(لطفا برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید.)

پس از افزایش افراد مبتلا کره‌ی جنوبی با کمبود تخت برای هزاران بیمار مواجه شده است. کره‌ی جنوبی در روز چهارشنبه اعلام کرد که برای افراد مبتلا جای کافی ندارد و به مشکل برخورده است. این اتفاق درحالی رخ داد که کره‌ی جنوبی در روز چهارشنبه، آمار مبتلایان جدید را ۵۱۶ نفر اعلام کرد که تعداد تمام افراد مبتلا را به پنج‌هزاروسیصدوبیست‌وهشت نفر می‌رساند. تعداد موارد جدید مبتلان در روز چهارشنبه در چین(مرکز شیوع بیماری)، صدونوزده نفر بوده است. به این معنی که مبتلایان جدید کره‌ی جنوبی از چین که مرکز شیوع بیماری‌است، بالاتر هستند.

بنابرین بهتر است که این ویروس را جدی بگیریم. تا زمانی که ما نکات بهداشتی و حیاتی را رعایت کنیم، جایی برای نگرانی وجود ندارد. لطفا تنها از منابع معتبرِ اطلاع‌رسانی اخبار را دریافت کرده و به برخی شایعات که تنها موجب رعب و وحشت عموم می‌شوند، توجه نکنید. امیدواریم تمام عزیزانی که به این ویروس مبتلا شده‌اند، به‌زودی بهبود یابند و برای همه‌ی عزیزان آرزوی سلامتی می‌کنیم.

مترجم : معین حبیبی

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments