Thursday 4 June 2020 | پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
بازدید: 50

نقشه گسترش ویروس کرونا(به‌روزرسانی شده)

محققان با دریافت موارد گزارش شده نقشه ای برای میزان شیوع ویروس کووید-19 ترسیم کرده‌اند که هر روز به‌روزرسانی می‌شود، تغییرات آمارهای روزانه بسیار شگفت‌آور هستند.

به گزارش گروه بهداشت و درمان به نقل از ny، نقشه گسترش شیوع این ویروس به طرز عجیبی در کشورهای مختلف در حال گشترش است، نقشه زیر کشورهایی که بیشترین تعداد مبتلایان را دارند نشان می‌دهد :

تعداد دقیق افراد مبتلا در این کشورها در تاریخ نهم فروردین ۱۳۹۹(۲۸ مارس ۲۰۲۰ میلادی) :

در کشورهای اروپایی و آمریکایی رشد بسیار زیادی را شاهد هستیم. رتبه کشور ایران از لحاظ تعداد افراد مبتلا ششم و از لحاظ تلفات جانی نیز چهارم است، یعنی بعد از چین، ایتالیا و  اسپانیا . اما متاسفانه تعداد افراد مبتلا در کشورمان در حال افزایش است و تلفات جانی نسبت به تعداد افراد مبتلا بسیار بالا‌است. اگر کمی به آمارِ کشورهای کره‌ی جنوبی، ژاپن و حتی آلمان دقت کنیم، متوجه تعداد بالای تلفات جانی در ایتالیا، اسپانیا و  ایران می‌شویم. در کشورهایی که تعداد افراد مبتلا به زیادیِ کشورهای دیگر نیست، ایالات متحده تعداد تلفات جانی زیادی نسبت به تعداد مبتلایانش دارد.

در ایران متأسفانه افراد سودجو و نبود آمادگی کامل برای گسترش زیاد این بیماری توسط دولت، تعداد تلفات و مبتلایان در حال افزایش است. بیش از نیمی از داروخانه‌های کشور(در خوشبینانه‌ترین حالت)، ماسک، الکل و پد الکلی موجود نیست. مسافرت‌های غیرضروری مردم نیز باعث گسترش بیشتر این بیماری در کشور شده است. به گفته‌ی متخصصان میزان تلفات جانی در پایتخت، در حال کاهش یافتن است اما در استان‌های شمالی کشور، ازجمله گیلان وضعیت وخیم بوده و تلفات جانی در حال افزایش هستند. به همین دلیل به‌جز پلاک‌های بومی، تانکر‌های آب و سوخت و خودروهای حامل مواد غذایی و دارویی، خودروهای دیگر اجازه ورود به این استان را ندارند.

مترجم : معین حبیبی

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of