۲۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس:

نظارت و توجه حلقه گمشده بخش مولد است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: امروز بخش مولد برای شکوفایی و افزایش توالید ناخالص داخلی نیازمند توجه و نظارت جدی دولت و مجلس است.

محمدرضاصباغیان، نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری سلامت؛ افزود: متاسفاته بخشی از مشکلات اقتصادی کشور مربوط به تحریم ها و بخشی به نبود نظارت برمی گردد. تحریم به همراه نبود نظارت فرزندی را به «گرانی» متولد کرده است. یعنی باعث شده تا هر کسی هر چیزی را به هر قیمتی که می خواهد می فروشد.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی اصلی رسیدگی به موضوع تولید ناخالص داخلی و فراهم کردن نیازمندی های بخش مولد کشور است و به نظرم تا زمانیکه نظارت و جدیت در برخورد با متخلفان نباشد این وضعیت هم ادامه پیدا خواهد کرد و شرکت های مولد هم آسیب می بینند.

صباغیان در پاسخ به این سوال که دولت در این میان چه نقشی دارد، تصریح کرد: بخشی از همین مشکلات به خود دولت برمی گردد و اگر می توانست جلوی این اتفاقات را بگیرد نمی گذاشت که این اتفاق بیفتد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به کسری بودجه دولت ادامه داد: مجلس میزان تسهیلاتی که باید به بخش مولد اختصاص یابد را مصوب کرده و در خود دولت هم مقبول قرار گرفته است اما متاسفانه در بخش تسهیلات هم با سودهای بسیار بالا مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: خیلی از شرکت های تولیدی و صنعتی در باتلاق همین تسهیلات گرفتار شده اند یعنی تسهیلات گرفته اند و نمی توانند آن را بازپرداخت کنند و مجبورند به سراغ تسهیلات جدید بروند.

صباغیان در پاسخ به این سوال که آیا مشکل در بخش مولد است یا تسهیلات و دولت افزود: خیلی از تسهیلاتی که پرداخت می شود در جای خود مصرف نمی شوند خیلی ها با گرفتن این تسهیلات به سراغ کارهای خدماتی و تجاری می روند. نظارت در ابتدا کار مجلس و بعد کار دولت است.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x