۰۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

نظارت در مدیریت شهری باید موثر باشد

رییس شورای شهر تهران گفت: کمیسیون‌های تخصصی شورا باید با نظارت موثر در مدیریت شهری نقاط ضعف را برطرف کنند.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)محسن هاشمی در یکصدو شصت و یکمین جلسه شورا با اشاره به اینکه پس از گذشت دو سال مردم کارنامه و حساب شورا و شهرداری را یکجا قضاوت می کنند، اظهار کرد: بسیاری برای تغییر در وضعیت و عملکرد شهر، به لیست امید رای دادند

وی افزود: اگرچه شورای شهر نمی تواند در امور اجرایی شهرداری دخالت کند، اما مردم انتظار دارند شورا با نظارت موثر در حل معضلات وبهبود خدمات شهری نقش خود را ایفا کند.

رییس شورای شهر تهران به نظارت و بازرسی عملکرد شهرداری و انتظار شهروندان برای رسیدگی به مشکلات، معضلات وگره های بورکراتیک و همچنین کاستی های عملکرد شهرداری های مناطق وسازمان ها اشاره کرد و گفت:
شهروندان تهرانی اگر نتیجه مشارکت خود را در ایجاد  تحول عملکرد مدیریت شهری نبینید، این موضوع بر مشارکت آنها در انتخابات مجلس و انتخابات دوره آینده شوراها تاثیرگذار خواهد بود.

هاشمی در ادامه تاکید کرد: کمیسیونهای تخصصی شورا باید با نظارت موثر و مطالبه گری جدی از مدیران شهری در راستای برطرف کردن نقاط ضعف شهر، اقدامات محسوسی انجام دهند.

وی با بیان اینکه باید در حوزه فرهنگی و اجتماعی از ظرفیت بزرگ زیرساختهای فرهنگی شهرداری برای ایجاد رونق بیشتر نشاط استفاده کنیم، تصریح کرد: همچنین می‌توانیم در حوزه شهرسازی از ابزارهای موجود برای هدایت و مدیریت فرآیند ساخت وساز مانند کمیسیون ماده پنج و طرح تفصیلی برای تامین سرانه های هفتگانه عمومی استفاده کنیم.

رییس شورای شهر تهران ادامه داد: باید با تعیین تکلیف اموال و املاک شهرداری که در دست دیگران قرار دارد در حوزه مالی و اقتصادی نیز به هزینه‌های شهری شتاب بیشتری داد.

هاشمی با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و راکد شهر افزود: توسعه حمل ونقل عمومی تاثیر مستقیمی بر کاهش آلودگی هوا و ترافیک دارد به همی منظور باید با تامین ناوگان و تجهیزات جهش موثری در ظرفیت حمل ونقل ایجاد شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x