Sunday 19 January 2020 | یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
بازدید: 95

نصب دکل و آنتن ها در مجاورت مراکز آموزشی افزایش یافته است

عضو شورای شهر تهران گفت: به دلیل کم توجهی و بی تفاوتی مجریان و ناظران، شاهد مکان یابی و نصب دکل و آنتن ها در مجاورت مراکز آموزشی هستیم.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت)مجید فراهانی، در صد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تامین ایمنی،سلامت و پایداری مراکز آموزشی به عنوان کانون های توانمندسازی جامعه از ضرورت‌های توسعه پایدار است، اظهار کرد: در این مسیر همه ما باید دست در دست هم، شرایطی فراهم کنیم تا دانش آموزان بهترین شرایط را برای کسب دانش و آگاهی در مدارس تجربه کنند.

وی اضافه کرد: نباید اجازه دهیم به بهانه‌های مختلف دسترسی، ایمنی، سلامت و تاب آوری مراکز آموزشی خدشه‌دار شود‌.

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: بر اساس بند ۲۰ ماده ۳ مصوبه “ساماندهی دکل‌ها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های ارتباط رادیویی در شهر تهران” شورای اسلامی شهر تهران مصوب ۰۴۱/۰۲/۱۳۹۱، مکان‌یابی سایت‌های زمینی دکل ها،آنتن ها و ایستگاه‌های ارتباطی باید در محل‌های کم تردد شهر، دارای حریم سبز، دور از بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و آموزشی و اماکن مسکونی ،رعایت همه نکات ایمنی و استانداردهای لازم از جمیع جهات (بهداشتی، فنی و غیره) و همچنین رعایت دید و منظر شهر انجام شود.

فراهانی با تاکید بر اینکه متاسفانه در اثر کم توجهی و بی تفاوتی مجریان و ناظران، شاهد مکان یابی و نصب دکل و آنتن ها در مجاورت مراکز آموزشی هستیم، گفت: این موضوع نه تنها مغایر مصوبه و الزام شوراست بلکه هیچ عقل سلیمی نیز اجرای آن را تایید نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه برابر پیگیری‌های دبیر شورایاری محله اکباتان فقط در این شهرک در مجاورت مدارس ابتدایی و راهنمایی صادقین و مدرسه حضرت معصومه(س) دکل نصب شده است، تصریح ‌کرد: متاسفانه علی رغم مکاتبه و پیگیری های قابل تقدیر ایشان از ۲۹/۱۱/۱۳۹۵ تاکنون شهرداری و شرکت مخابرات اقدامی برای برچیدن و جابجایی دکل ها به عمل نیاورده‌اند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بنده به عنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره « لزوم جابجایی دکل آنتن های ارتباطی BTS نصب شده در مجاورت مدارس و مراکز آموزشی سطح شهر (به ویژه در شهرک اکباتان)» به شهرداری تهران تذکر می‌دهم و انتظار دارم شهرداری بیش از پیش به مساله ساماندهی دکل های ارتباطی که در گذشته در مجاورت مراکز آموزشی، درمانی و اماکن مسکونی نصب شده اند توجه کند.

فراهانی عنوان کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب حناچی ،شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به تامین ایمنی،سلامت و پایداری مراکز آموزشی شهر تهران باشیم.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of