۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵

نشت ۴۰۰۰ تن سوخت در اقیانوس هند، تهدید حیات وحش!

یک تانکر متروکه که دارای 4000 تن سوخت است، دچار یک شکاف شده و در حال نشت نفت در آب‌های بکر و لاجورد اقیانوس هند است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری سلامت به نقل از Insider، یک تانکر متروکه که دارای ۴۰۰۰ تن سوخت است، دچار یک شکاف شده و در حال نشت نفت در آب‌های بکر و لاجورد اقیانوس هند است.

یک تانکر نفتی ژاپنی که با پرچم پاناما قایقرانی می‌کند، دچار یک نقض شده است و آب‌های کشور جزیره موریتیوس اقیانوس هند را در سوختن غوطه‌ور می‌کند.

MV Wakashio در ۲۵ ژوئیه به گل نشست و پس از برخورد شدید بادهای شدید با کشتی، شکاف‌هایی در بدنه‌ی آن پدید آمده است.

برخی از بارهای ۴۰۰۰ تنی سوخت آن به اقیانوس نشت کرده است.

مسئولان در حال مقابله با ساعت هستند. قرار است روز یکشنبه هوا نابسامان‌تر شود و همین باعث می‌شود که کار خدمه نجات برای اتصال نشت سخت‌تر شود.

موریس به خاطر صخره‌های مرجانی و حیوانات وحشی دریایی فراوان مشهور است. کاوی رمانو، وزیر محیط زیست گفت: ما در شرایط بحران محیط زیست هستیم.

به خطر افتادن حیاط وحش محیط به دلیل نشت سوخت!

شرکت حمل و نقل ناگاشیکی که کشتی زیر نظر آن فعالیت می‌کند، گفت: به دلیل  وجود هوای نامناسب و طوفان‌های مداوم طی چند روز گذشته، مخزن جانبی این کشتی شکسته  و مقداری از سوخت به دریا نشت کرده است.

نشت 4000 تن سوخت

شناور نشت کرده در خارج از پوتین d’Esny قرار دارد که طبق گفته گاردین یک تالاب رسمی با اهمیت بین المللی است که طبق کنوانسیون رامسر یونسکو شناخته شده است.

موریس به خاطر صخره‌های مرجانی و حیوانات وحشی دریایی فراوان مشهور است. گروه‌های حیات وحش محلی از این هراس دارند که سوخت ماهیان دریایی و مرجان‌ها را به دام بیاندازد.

مبارک خامبول، مدیر آب و هوا و انرژی برای Greenpeace آفریقا، در بیانیه اظهار داشت: هزاران گونه در اطراف تالاب‌های بکر آبی خلیج، پوتین d’Esny و ماهبورگ در معرض خطر غرق شدن در دریای آلوده هستند. این حادثه عواقب ناگواری برای اقتصاد، امنیت غذایی و سلامتی این منطقه به همراه خواهد داشت.

به گزارش آژانس خبری فرانس پرس، موریس از فرانسه درخواست کمک کرد و از روز شنبه تیمی از متخصصان به آن مکان فرستاده شدند.

نخست وزیر موریس، اواخر جمعه گفت: کشور ما از مهارت لازم برای بازسازی کشتی‌های فرسوده برخوردار نیست.

۲۰ عضو خدمه هنگام حادثه‌ای که برای کشتی در ۲۵ ماه ژوئیه اتفاق افتاد، نجات یافتند.

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of