۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
استاندار لرستان:

نشانه های روند افزایشی ابتلا به کرونا وجود دارد

طبق گزارشات واصله نشانه هایی از روند رو به افزایش ابتلا به کرونا در در برخی از نقاط استان وجود دارد که باید جدی گرفته شود .

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛استاندار لرستان جلسه قرارگاه اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: با همکاری خوب مردم وضعیت کنونی استان مناسب است اما نشانه هایی از روند رو به افزایش ابتلاء به کرونا در برخی از نقاط استان گزارش شده که باید جدی گرفته شود .

خادمی خاطرنشان کرد: باید در نظر داشت موج های قبلی نیز با جرقه های کوچکی آغاز شد و علیرغم آنکه در روزهای نخستین حجم ابتلاء پایین بود، به یکباره طیف وسیعی از بیماری کشور را در بر گرفت .

وی تصریح کرد: این نشانه های کوچک نگران کننده است و در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی ممکن است منجر به شیوع موج چهارم شود .

رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا یادآور شد: موج چهارم به این دلیل که ویروس دچار جهش شده و سرعت انتقال آن بالاتر رفته بسیار خطرناک تر خواهد بود و باید در نظر داشت تنها راه پیشگیری از آن، همکاری مردم و رعایت دستورالعملهای بهداشتی است.

خادمی افزود: کماکان ایجاد هرگونه تجمع به هر شکل آن ممنوع است و مردم باید با پرهیز از شرکت در دورهمی ها و مراسم عزا یا عروسی ضمن استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و پروتکل های بهداشتی در این زمینه همکاری کنند .

وی تأکید کرد: این نگرانی وجود دارد که مردم در شرایط کنونی دچار عادی انگاری شده و از میزان رعایت پروتکل های بهداشتی کاسته شود که در نهایت احتمال ورود به موج چهارم بیشتر و در ادامه کنترل بیماری نیز سخت تر خواهد شد .

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x