۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
اعضای ستاد مناسب سازی کشور در راه یزد؛

نخستین پروژه مناسب‌سازی پیوسته کشور در یزد اجرا می‌شود

پانزدهمین جلسه ستاد مناسب سازی کشور در شهر یزد برگزار می‌شود. مرداد امسال یزد به عنوان نخستین شهر پایلوت دسترس پذیر برای معلولان انتخاب شد و اکنون به دنبال اجرای پروژه هفت‌خوان، بیش از 10 کیلومتر مسیر به صورت پیوسته در این شهر مناسب سازی شده که بزرگترین پروژه مناسب سازی پیوسته در کشور است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد و رییس کمیته مناسب‌سازی شهری شورای اسلامی شهر یزد درباره جزئیات پروژه هفت‌خوان گفت: ۲۹ مرداد سال ۱۳۹۹ در یازدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور، شهر یزد به عنوان نخستین شهر پایلوت دسترس پذیر انتخاب شد از همین رو شهرداری یزد و شورای اسلامی شهر تلاش کردند تا برنامه ریزی مناسبی را برای تعریف یک پروژه خاص در زمینه مناسب سازی در نظر بگیرند که درخور شان نام پایلوت شهر دسترس پذیر باشد.

او افزود: با تعریف پروژه هفت خوان در زمینه مناسب سازی تلاش شد تا مسیری که بسیار پر رفت و آمد و پیاده محور است به طول بیش از ۵.۲ کیلومتر مناسب سازی شود که با در نظر گرفتن مناسب‌سازی در هر دو سمت این مسیر، طول کلی این پروژه به بیش از ۱۰ کیلومتر ارتقا پیدا می کند و در واقع می‌توان گفت در دل شهر یزد در یکی از اصلی ترین معابر شهری بیش از ۱۰ کیلومتر معابر شهر یزد مناسب سازی شده است.

رییس کمیسیون خدمات شهری و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر یزد درباره ضرورت اجرای این طرح بیان کرد: معمولا افرادی که از صندلی چرخ‌دار استفاده می کنند یا شهروندانی که در سطح شهر ار کالسکه استفاده کرده باشند آگاه هستند که مسافت پیمایش پیوسته در شهر یزد شاید به چند صد متر بیشتر نرسد و بعد از آن شهروندان با موانعی در مواجه می شوند که امکان ادامه مسیر را از بین می برد اما در پروژه هفت‌خوان بیش از ۱۰ کیلومتر مسیر به صورت پیوسته مناسب سازی شده است که در واقع می‌توان گفت بزرگترین پروژه مناسب سازی پیوسته به نسبت مساحت شهرها در کشور رقم خورده است.

نیکنام گفت: برای رونمایی از چنین پروژه ای که جهش بزرگی در عرصه مناسب سازی شهری است، مراتب به ستاد مناسب سازی کشور اعلام و با استقبال از سوی اعضای این ستاد رو به رو شد و قرار بر این است که برای نخستین بار جلسه ستاد مناسب سازی کشور در شهر دیگری برگزار شود.

بر اساس این خبر روز سه شنبه، تاریخ ۹ دی ۱۳۹۹، پانزدهمین جلسه ستاد مناسب سازی کشور در شهر یزد برگزار می‌شود. در این جلسه مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، وحید قبادی دانا معاون وزیر تعاون و رییس سازمان بهزیستی کشور، فرزانه صادق مالواجرد معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی و همچنین عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران در این برنامه حضور دارند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments