Friday 5 June 2020 | جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

حدیث سلامتی: زاهد در دنیا کسی است که حرام...

۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
بازدید: 108

نحوه نجات سلول‌های ایمنی در زمان تهاجم سرطان آشکار شد

یکی از شگفتی های عالم آفرینش نحوه حفظ سلول های ایمنی در زمان حمله تومورهای سرطانی است که یک تحقیق جدید علمی جزئیات این موضوع را مشخص کرده است.

به گزارش گروه سلامت طبنا (خبرگزاری سلامت)، اینکه سلول های ایمنی بدن چگونه از خود در برابر سرطان و دیگر عفونت‌ها دفاع کرده و جلوی کشته شدن و نابودی خودشان را می‌گیرند پرسشی است که پاسخ دقیق آن تا به امروز مشخص نشده بود؛ اما یک بررسی جدید علمی در استرالیا پاسخ این پرسش را مشخص کرده است.

محققان استرالیایی در بررسی های خود به این نتیجه رسیده اند که سلول های ایمنی بدن در زمان مواجهه با خطر یک پوسته مستحکم دفاعی به دور خود می تنند و همین مساله به آنها کمک می کند در زمان نبرد با عفونت‌ها نابود نشده و خودشان را حفظ کنند.

پژوهشگران می گویند این کشف جدید علمی می تواند به شناسایی روش‌های جدید درمانی به منظور مقابله با سرطان منجر شود. یکی از سلول های ایمنی که به همین شیوه خود را در حین مبارزه با سلول‌های سرطانی حفظ می کند،(Cytotoxic T lymphocytes CTLs) نام دارد. این سلول برای حفاظت از خود از یک پوسته پروتئینی به نام پرفورین استفاده می‌کند که البته قادر به از بین بردن مولکول‌های سمی نیز است. تلاش محققان برای شناسایی انواع دیگری از این نوع پوسته های محافظ در جریان است.(فارس)

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of