۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۸
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:

نباید بگذاریم مردم بیش از این آسیب ببینند!

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: وضعیت تورم امسال نشان می دهد که مشکلات اقتصادی در سال آینده هم وجود خواهد داشت بنابراین باید سعی کنیم با افزایش حمایت ها از آسیب بیشتر به قشر آسیب پذیر بکاهیم.

ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی در خانه ملت در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری سلامت، درباره وضعیت خط فقر در ماه‌های آینده اظهار کرد: با تورمی که الان در کشور وجود دارد به احتمال قوی سال بعد هم همین وضعیت ادامه خواهد داشت و وضعیت بهتر نخواهد بود و چیزی هم برای پنهان کردن وجود ندارد.

وی ادامه داد: ادامه وضعیت فعلی در سال آینده نشان می‌دهد تورم ادامه خواهد داشت، اما تمام سعی ما در مجلس این است که حداقل نگذاریم افراد آسیب پذیر بیش از این دچار مشکل شوند.

اسماعیلی افزود: سعی ما این است که افراد آسیب پذیری تحت پوشش بیشترین حمایت ها قرار بگیرند، مطرح شدن بحث یارانه بنزین در همین راستا بوده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در این موضو باید توجه داشت که ۵۰ درصد مردم خودرو ندارند در حالیکه از یارانه بنزین هم نمی توانند استفاده کنند! چرا کسی که مثلا چهار یا پنج خودرو دارد باید سهم بیشتری از یارانه ها را هم استفاده کند؟

وی با تاکید بر اینکه پرداخت یارانه بنزین به همه مردم می تواند باعث بنیان گذاری عدالت اجتماعی بیشتری می شود، اظهار کرد: این اقدام به عدالت نزدیک تر است و می تواند تا حدودی از آسیب های قشر مستضعف جامعه بکاهد.

اسماعیلی اضافه کرد: می دانیم که این یارانه نمی تواند کمک زیادی برای مردم انجام دهد، اما با این حال اگر همین کمک های حداقلی هم نباشد برخی از مردم دچار مشکلات اساسی می شوند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه این یارانه ها می‌تواند بخش کوچکی از هزینه‌های نیازمندان را پوشش دهد، گفت: با توجه به محدودیت های مالی که وجود دارد، اگر همین حد هم صورت نگیرد و این یارانه در جای دیگری هزینه شود، برخی از مردم نمی‌توانند زندگی خود را ادامه دهند.

خبرنگار: محمدسیاح

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x