۰۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲

نانواکناری: جهش تولید بدون اصلاح الگوی مصرف امکان‌پذیر نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است مسئولانی که دم از فرهنگسازی برای استفاده از کالای تولید داخلی می‌زنند باید از خود شروع کنند و از خودرو و تلفن همراه داخلی استفاده کنند.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، ولی الله نانواکناری با اشاره به اهمیت تکیه بر مزیت‌های بومی‌هر منطقه برای ایجاد جهش در تولید کشور، گفت: هر منطقه در کشور دارای فرصت و مزیتی برای تولید است که در این راستا استان مازندران با دارا بودن ۲۲۰ هزار هکتار زمین قابل کشت برنج می‌تواند در حوزه کشاورزی می‌تواند در کشور رتبه دار باشد که اگر بحث دو بار کشت در سال تحقق یابد خود جهشی در حوزه تولید برنج است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی‌در ادامه جنگل‌ها را نیز ظرفیتی مغفول مانده دانست و افزود: باید ظرفیت‌های جنگل‌های شمال مورد بررسی قرار گیرد و صنایع مربوط به آن که باعث خودکفایی و اشتغال زایی می‌شود در منطقه ایجاد شود که این موضوع باید درباره هر منطقه به لحاظ ظرفیت‌های آبی، خاکی، آفتابی و غیره مد نظر قرار گیرد.

وی در ادامه اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی برای خرید کالای داخلی را نیز بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: در این زمینه همه متولیان فرهنگی اعم از مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد، رسانه‌ها و غیره محوریت دارند و باید استفاده از کالای ایرانی را در ذهن افکار عمومی‌جا بیاندازند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی‌در پایان با بیان اینکه مردم باید با رغبت از کالای داخلی استفاده کنند که لازمه آن افزایش کیفیت کالا است، خاطرنشان کرد: در این بین مسئولانی که انتظار دارند مردم از تولیدات داخلی استفاده کنند نباید از خودرو و یا تلفن همراه خارجی استفاده کنند بلکه باید رفتار آنها نیز به گونه ای باشد که اعتماد به کالای داخلی میان مردم باب شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments