۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
مجید فراهانی طی نامه ای به ریاست کمیسیون نامگذاری، خواستار شد؛

نامگذاری یک خیابان به نام ریاضی دان فقید”مریم میرزا خانی”

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی نامه به لزوم نامگذاری خیابانی در محدوده دانشگاه شریف به نام مریم میرزاخانی تاکید کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، مجید فراهانی؛ رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران طی نامه ای به محمد جواد حق شناس؛ رئیس کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران نوشت:  ضمن آرزوی توفیق روز افزون، همانگونه که استحضار دارید نام گذاری معابر و اماکن شهری به نام مشاهیر،مفاخر،دانشمندان و شهداء یکی از راههای تکریم این عزیزان و زنده نگهداشتن یاد و خاطره آنان در زندگی روزمره به شمار می رود.

وی  افزود: با توجه به نقش و جایگاه ارزشمند زنان به ویژه زنان نخبه و دانشمند و لزوم توجه به این مهم در نامگذاری های اماکن و معابر شهر تهران از یک سو ، همچنین عدم نامگذاری هیچ یک از اماکن شهری تهران به نام زنده یاد دانشمند و ریاضی دان فقید سرکار خانم «مریم میرزاخانی» که تنها زن ایرانی دارنده مدال فیلدز به شمار می روند، بدینوسیله به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۲۴ ماده ۸۰  قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی، درخواست نامگذاری یکی از خیابان های شهر تهران به ویژه در محدوده دانشگاه صنعتی شریف را به نام «مریم میرزاخانی» دارم.

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: سپاسگزار خواهد بود دستور فرمائید موضوع در دستور کار کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران قرار گیرد، اینجانب آمادگی خود را برای شرکت در جلسه بررسی و دفاع از این پیشنهاد اعلام می کنم.

فراهانی در پایان گفت:  امیدوارم با تصویب نامگذاری یکی از اماکن شهر تهران به نام زنده یاد «مریم میرزاخانی» ، زمینه های تحقق تهران شهری برای همه بیش از پیش فراهم شود.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of