۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
برای نخستین بار منتشر شد؛

نامه «پدر موشکی ایران» به رهبر انقلاب درباره ساخت سلاحی با بُرد انهدام اسرائیل

نامه‌ای از شهید طهرانی مقدم، پدر موشکی ایران منتشر شده است که در آن اشاره شده است که ایران به موشکی واکنش سریع با بُرد اسرائیل دست یافته است.

به گزارش گروه سیاسی طبنا(خبرگزاری سلامت)، صدا و سیما برای نخستین بار دست‌خطی نامه‌ای از شهید حسن طهرانی مقدم به رهبر معظم انقلاب را منتشر کرد.

متن این نامه به‌شرح زیر است:

بسمه تعالی

محضر فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله العظمی‌خامنه‌ای

سلام علیکم؛ با اهدای نیت و احترام

از پذیرفته شدن خانواده‌ام جهت تشرف حضوری به محضر حضرتعالی کمال تشکر و قدردانی را به‌عمل می‌آورم و اعلام می‌دارم؛ بنده و خانواده‌ام فدای شما نایب امام زمان و نور حیدری، خداوند عزوجل شاهد است آنچه داریم در جهت اخذ رضایت شما و اطلاع راه و هدف شما که همان تحقق اسلام ناب و سیره اهل‌بیت است به‌کار می‌گیریم.

در تمامی‌این مراحل شاهد لطف و عنایات بی‌کران الهی بودیم. تو پای به در نه هیچ مپرس خود راه بگویدت که چون باید رفت؛ الحمدلله. عجب خدای کریم و مهربانی داریم. راستش را بخواهید لطف و اعطای بی حد و مرز او ما را بی‌محابا و پرجرئت ساخته است. آقا و مولای ما، می‌خواهم دستان الهی و پرقدرت شما را پر کنم و پشت شما را محکم‌تر قربه الی الله می‌خواهیم علی زمانه را یاری دهیم. اگر ما در زمان مولای خود علی(ع) نبودیم برای یاری او قیام کنیم و فدای حسین‌بن علی(ع) شویم.

این عقده در دلم مانده است می‌خواهیم در رکاب شما نایب ولی عصر(عج) آن را جبران کنیم که سینه ما سپر شما باشد، یابن‌زهرا و ای نوری از بارقه‌ امیرالمؤمنین. خلاصه آقا رفتیم سراغ فینال طرح و نقطه اوج بازدارندگی و اقتدار این نظام الهی یعنی دستیابی به موشک فوق‌سریع واکنش سریع در برد هدف اسرائیل و دستیابی به موشک حامل ماهواره.

هشت سال پیش در ۲۱ ابان ماه سال ۱۳۹۰ بود و ساعت بیست و چند دقیقه از یک بعداز ظهر می‌گذشت که تهران و حومه تهران با صدای مهیبی لرزید. شهید طهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران با ۳۹ نفر از رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌به‌شهادت رسید.

حسن طهرانی مقدم ۶ آبان ۱۳۳۸ در محله سرچشمه تهران متولد شد. در ۲۱سالگی و در ابتدای شکل‌گیری رسمی‌سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در اطلاعات منطقه ۳ سپاه شمال، مشغول به فعالیت شد. بعد از عملیات ثامن‌ الائمه(ع)، متوجه ضعف آتش پشتیبانی خودی مستقر در خطوط مقدم جنگ شد. در پاییز ۱۳۶۰ طرح ساماندهی آتش پشتیبانی (خمپاره‌اندازها) را به‌صورت سنجیده و مدون تقدیم حسن باقری کرد.

آبان سال ۱۳۶۲ ماموریت راه‌اندازی و سازماندهی “فرماندهی موشکی زمین به زمین سپاه به طهرانی مقدم محول شد و به این ترتیب ۲۱ اسفندماه ۱۳۶۳ اولین موشک ایران به کرکوک شلیک شد.  پس از صدور فرمان تاریخی امام(ره) مبنی بر تشکیل نیروهای سه‌گانه سپاه پاسداران،‌ شهید مقدم در سال ۱۳۶۴ به سِمت فرماندهی موشکی نیروی هوایی سپاه منصوب شد. عمده کارهای تحقیقاتی ساخت موشک  «شهاب ۳» را شهید مقدم انجام داده بود .او در اول مهر سال ۸۴ به‌عنوان جانشین سردار علی زاهدی در نیروی هوایی سپاه پاسداران منصوب شد. در ۲۵ آذرماه سال ۸۵ به‌عنوان مشاور فرمانده کل سپاه در امور موشکی و رئیس سازمان خودکفایی سپاه انتخاب شد.

۰ ۰ vote
Article Rating

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments