۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲

نارضایتی پرسنل شهرداری تهران از عدم پرداخت اضافی کاری فروردین ماه

عضو شورای شهر گفت: اخیرا برخی از پرسنل شهرداری نسبت به حذف اضافه کاری فروردین ماه خود ابراز گلایه کرده‌اند که در خواست دارم اضافه کاری این پرسنل نیز مانند سال های گذشته مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا (خبرگزاری سلامت) افشین حبیب زاده در دویست و دهمین جلسه شورا با بیان اینکه عمده ترین مشکلات کارگران شهرداری در حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک است، گفت: از دوره گذشته مدیریتی، مشکلات کارگری در این معاونت باقی مانده و همچنان بخش زیادی از این مشکلات حل نشده است به همین دلیل از معاون حمل و نقل درخواست دارم هرچه سریع تر نسبت به حل این مشکلات اقدام کند.

وی به تجمع جمعی از کارگران شرکت واحد مقابل معاونت مالی شهرداری تهران در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: این تجمع به دلیل عدم پرداخت ۴ درصد حق بیمه سخت و زیان آور بودن کارگران بوده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اکنون حدود ۴۰۰ تن از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی با وجود اتمام دوره خدمت اما به دلیل عدم پرداخت این ۴ درصد حق بیمه از بازنشستگی ممانعت همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.

حبیب‌زاده با اشاره به مشکلات کارگران پیمانکاران طرف قرارداد با معاونت حمل و نقل و ترافیک تصریح کرد: معاونت حمل و نقل بدلیل عدم پرداخت سنوات و مطالبات به کارگران با یکی از پیمانکاران اصلی خود قرارداد نبسته است. اما اخیرا شنیده‌ام این پیمانکاران شرکت قبلی شرکت جدیدی تاسیس و از سوی شهرداری با آنها قرارداد جدید منعقد شده است، در صورتی که مدیران شرکت جدید، همان مدیر شرکت قبلی باشند باید این موضوع پیگیری و نسبت به آن ورود جدی کرد.

نارضایتی پرسنل شهرداری تهران از عدم پرداخت اضافی کاری فروردین ماه

نارضایتی پرسنل شهرداری تهران از عدم پرداخت اضافی کاری فروردین ماه

وی تاکید کرد: سال گذشته قرار بود به مشکلات کارگران رسیدگی و گزارشی نیز از سوی بازرسان وزارت تعاون در این خصوص تهیه شود اما هنوز به شورای شهر در این خصوص گزارشی ارایه نشده است.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر با بیان اینکه اخیرا برخی از پرسنل شهرداری نسبت به حدف اضافه کاری فروردین ماه خود ابراز گلایه کرده اند که در خواست دارم اضافه کاری این پرسنل نیز مانند سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته و به آنها پرداخت شود.

حبیب‌زاده در ادامه با بیان اینکه لایحه ای در دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نمادهای کارگری در خیابان کارگر به شورا ارایه شد که بررسی آن به دوره پنجم رسیده است، گفت: هنوز پس از گذشت دو سال و نیم از شروع دوره پنجم تکلیف آن لایحه مشخص نشده است.

وی ادامه داد: این موضوع مورد توجه جامعه کارگری است و از بیرون شورا این مساله را دنبال می کنند به همین دلیل از هیات رییسه درخواست دارم هرچه سریع تر این لایحه را پیگیری کند تا در صحن شورا مطرح شود.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments