۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

نارضایتی آمریکایی‌ها از عملکرد دولت ترامپ در مقابله با کرونا

نظرسنجی جدید نشان می‌دهد مقبولیت عملکرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در شیوه واکنش به شیوع ویروس کرونا منفی بوده و نزدیک به نیمی‌از افراد عملکرد او را قبول ندارند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، نتیجه نظرسنجی موسسه افکارسنجی کوئینپیاک که در همین روز منتشر شده است، نشان می‌دهد میزان مقبولیت عملکرد ترامپ در بین رای دهندگان واجد شرایط آمریکایی منفی بوده است.

این نتایج نشان داد که ۴۳ درصد موافق شیوه مدیریت این بحران احتمالی از سوی دولت ترامپ هستند.

دیدگاه رای دهندگان در این زمینه مطابق با خط مشی‌های حزبی اختلاف داشته است. جمهوریخواهان هم حزبی ترامپ اکثرا (۸۷ درصد) موافق و تقریبا به همین نسبت (۸۳ درصد) دموکرات‌ها مخالف واکنش او در مدیریت مقابله با کرونا بودند.

اما ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی گفتند در مجموع اقدامات ترامپ را قبول ندارند و فقط ۳۷ درصد عملکرد او را تایید کردند.

نظرسنجی کوئینپیاک از بین یک هزار و ۲۶۱ نفر از رای دهندگان واجد شرایط و در فاصله زمانی بین ۱۵ تا ۱۷ اسفند (۵ تا ۸ مارس) با ضریب خطای مثبت و منفی ۲.۸ درصد انجام شده است.

بر اساس نظرسنجی کوئینپیاک بسیاری از آمریکایی نگران شیوع بیماری کرونا هستند. ۴۴ درصد از آنها گفتند تا حدی نگرانند که خودشان یا یکی از آشنایان آنها مبتلا شود. ۴۵ درصد نیز گفتند که نگران نیستند یا نگرانی اندکی دارند. ۵۸ درصد نیز گفته اند که نگرانند ویروس کرونا زندگی عادی آنها را تغییر دهد.

اقدام زودهنگام ترامپ برای محدود کردن سفر از چین به عنوان مبدا شیوع ویروس مورد تایید برخی از کارشناسان بهداشتی آمریکا قرار گرفته است. او همچنین طرحی به ارزش ۸.۳ میلیارد دلار را برای مقابله با ویروس کرونا امضا کرده است.

در عین حال جمهوریخواهان به دلیل کم اهمیت نشان دادن شیوع ویروس در آمریکا با انتقادهایی مواجه هستند. ترامپ در یک نشست مطبوعاتی مدعی شده که این ویروس به زودی در کشورش ریشه کن خواهد شد.

تا عصر دوشنبه(۱۹ اسفند) به وقت محلی، دانشگاه جونز‌هاپکینز آمریکا شمار مبتلایان تایید شده در سراسر آمریکا را ۶۰۷ نفر اعلام کرد که از میان آنها ۲۲ نفر جان باخته اند.

برخی از اعضای جمهوریخواه کنگره، بعد از تماس با فردی که در همایش سالیانه کمیته اقدام سیاسی محافظه کاران در واشنگتن شرکت داشت، خود را قرنطینه کرده اند. ترامپ در این همایش سخنرانی کرد و با داگ کالینز یکی از اعضای کنگره که خود را قرنطینه کرده در تماس بوده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین امروز سه شنبه آمار جان باختگان ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور را ۱۷ نفر اعلام کرد که کمترین رقم از نظر تعداد فوتی‌ها از ابتدای شیوع کرونا محسوب می‌شود.

رقم کل مبتلایان به ویروس کرونا در چین تاکنون به ۸۰ هزار و ۷۵۴ نفر و شمار جان باختگان نیز به سه هزار و ۱۳۶ تن رسیده است.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments