۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۴

میزان رعایت پروتکل‌ها در خراسان رضوی به ۶۵ درصد رسیده است

استاندار خراسان رضوی ضمن تاکید بر رعایت جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم و اصناف، از تشدید نظارت‌های کرونایی در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های خبرگزاری سلامت به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدصادق معتمدیان در حاشیه جلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های رسیده به ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان، میزان ابتلاء، بستری و فوتی‌های کرونا در سطح استان در چند روز اخیر روند فزاینده و صعودی داشته است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه حدود ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۵ شهرستان استان در وضعیت زرد قرار دارند، ادامه داد: بر اساس گزارشی که در این جلسه مطرح شد در روز گذشته حدود ۳۶۸ نفر مبتلا و ۲۶ نفر فوتی در استان داشته‌ایم که این آمار جای نگرانی دارد.

وی در خصوص برخی از مصوبات این جلسه خاطرنشان کرد: حساسیت لازم به منظور رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی از طریق رسانه‌ها و روابط عمومی دستگاه‌های استان باید به مردم منتقل شود.

معتمدیان با اشاره به عادی انگاری در رعایت پروتکل‌ها گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ۶۵ درصد رسیده، این در حالی است که برای رسیدن به یک شرایط متعادل این میزان باید حتما به بالای ۹۰ درصد برسد.

استاندار خراسان رضوی در ادامه از تشدید نظارت‌های کرونایی خبر داد و تصریح کرد: مقرر شد که گشت‌های مشترک نظارتی متشکل از نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، اصناف، بازرسی و مرکز بهداشت بر اجرای پروتکل‌ها نظارت دقیق‌تری داشته باشند.

وی متذکر شد: از اصناف انتظار می‌رود به غیر از مشاغل سطح یک که مجاز به فعالیت هستند برای حفظ سلامت مردم و خانواده‌های خودشان همراهی بیشتری بکنند تا بتوانیم این شرایط سخت را مدیریت کنیم.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x