۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
مردانی در گفت‌وگو با خبرگزاری سلامت مطرح کرد؛

میزان انتقال ویروس جدید کرونا ۷۰ درصد است/ واکسن کرونا تغییر نمی‌کند!

فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: امیدواریم اقداماتی که برای تهیه واکسن کرونا انجام شده از بین نرود چراکه این ویروس از نظر ساختار ویروسی همان کرونا است اما جهش کروموزومی ایجاد شده که منجر به تغییر ساختار کلی ویروس نشده است.

دکتر مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت با اشاره به این موضوع که آیا جهش ویروس کرونا روی اثر بخشی واکسن تاثیر دارد یا خیر، اظهار داشت: ویروس جدیدی که در حال حاضر پیدا شده در واقع جهش کروموزومی است که روی ویروس کرونا اتفاق افتاده است.

وی افزود: خوشبختانه این ویروس جدید منجر به تغییر ساختار کلی ویروس کرونا نشده است.

فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: کشورهایی که در حال ساخت و یا تزریق واکسن کووید ۱۹ هستند، پیدا شدن این ویروس جدید باعث تغییر در ساختار آنها نشده است.

مردانی بیان کرد: امیدواریم اقداماتی که برای تهیه واکسن کرونا انجام شده از بین نرود چراکه این ویروس از نظر ساختار ویروسی همان کرونا است اما جهش کروموزومی ایجاد شده که منجر به تغییر ساختار کلی ویروس نشده است.

وی ادامه داد: متاسفانه انتقال این ویروس جدید عفونی بسیار زیاد است و میزان انتقال این بیماری به دیگران ۷۰ درصد است و سریعا در جوامع گسترش پیدا می کند اما روی واکسن کشف شده اثری ندارد.

گفت‌وگو: مینا افسریان

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments