۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵

میدان دادن به جوانان در قوه قضاییه منافع بسیاری داشته است

رئیس قوه قضاییه گفت:‌ میدان دادن به جوانان کارآمد در قوه قضاییه را دنبال کرده‌ایم و نه تنها خسارت ندیدیم بلکه منافع بسیاری هم برای ما داشته است.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در پایان سفر یک روزه‌اش به استان کردستان در نشست خبری اظهار داشت:‌ باید به سرمایه‌های جوان توجه شود و ما در دادگستری هم اکثرا از نیروهای جوان بهره گرفته‌ایم و در انتصابات هم تلاش شده به نیروی جوان بها داده شود چون هر جایی که به جوانان میدان دادیم، ضرر نکردیم.

وی افزود:‌ در شورای عالی قوه قضاییه مشکلات دادگستری‌ها و سازمان‌های وابسته در استان کردستان مطرح و در نهایت مقرر شد نسبت به مشکل نیروی انسانی اعم از قاضی و کارمند اقدام سریع انجام شده تا کاستی‌های دادگستری برطرف شود.

آیت الله رئیسی اضافه کرد:‌ در زمینه مشکلات مالی مقرر شد هم از امکانات و ظرفیت‌های قوه قضاییه بهره گرفته شود و هم ۶۰۰ میلیارد ریال برای انجام کارهای فوری و با اولویت در استان کردستان اختصاص داده شد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این کمک‌ها در دادگستری‌ها و بویژه در زندان‌ها و سازمان پزشکی قانونی که مشکلات بیشتری داشتند مورد استفاده قرار می‌گیرد، یادآور شد: باید مشکلات موجود در دستگاه قضا در کردستان را هرچه سریعتر و با اقدامی‌جهادی رفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف سفر به کردستان دیدار با خانواده شهدا و مردم استان بود، گفت: خانواده شهدا سرمایه عظیمی‌هستند و هر کدام پرچمی‌برای جمهوری اسلامی‌محسوب می‌شوند بنابراین مسئولان باید به آنها و نگاه آنها توجه ویژه کنند.

آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: نکته بسیار مهم در کردستان، سلامت اداری در سازمان‌های اداری این استان است لذا توسعه یافتگی این استان در گرو سلامت اداری، امنیت اقتصادی و رونق تولید است.

وی با بیان اینکه تضمین سلامت ادارات و سازمان‌ها در کردستان تاکید اصلی سخنان من در شورای اداری استان بود، تاکید کرد:‌ برخورد جدی با هرگونه مفسده‌ و تخلفی می‌تواند سلامت اداری را تضمین کند.

رئیس دستگاه ثضایی با اشاره به اینکه در نشست با کارکنان و قضات دستگاه قضایی کردستان دیدگاه‌های آنها را شنیده و با نقطه نظرات قضات و کارکنان آشنا شدیم، اظهار داشت:‌ مهمترین توصیه من در این نشست به دوستان مهربانی با مردم، برخورد مقتدرانه در مقابل هرگونه جرم و فساد و عمل کردن با تدبیر بود.

وی اضافه کرد:‌ روحیه مردم کردستان در نسل سوم و چهارم برای دفاع از انقلاب، ارزش‌ها و بودن در سنگر ولایتمداری همچون همان روحیه نسل اول انقلاب و زمانی است که در مقابل اشرار و ضدانقلاب مردانه ایستادند و این روحیه امید و نشاط علیرغم دمیدن ضد انقلاب در یاس، در مردم دیده می‌شود و مردم کردستان تحت تاثیر القائات و شبهات ضد انقلاب قرار نگرفته و همچنان آینده را روشن می‌بینند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه مردم کردستان بر این باورند که با اتکال به خدا، اعتماد به نفس و اعتماد به داشته‌های خود می‌توانند موفق باشند،  گفت:‌ داشته‌های مادی کردستان شامل ذخایر طبیعی و نیروی انسانی جوان و کارآمد است که سرمایه‌های استان محسوب می‌شوند.

وی یادآور شد: ‌نتایج این سفر در اولین جلسه شورای عالی قوه قضاییه در تهران با حضور استاندار کردستان و رئیس کل دادگستری استان مطرح و گزارش‌ هیات‌های اعزامی‌به شهرستان‌ها نیز بررسی می‌شود و موضوع کردستان تا وقتی که مشکلات عملا رفع نشود از دستور کار خارج نخواهد شد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of