۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی‌نیروی انتظامی:

میانگین پرداخت حقوق سربازان باید افزایش یابد

رئیس نظام وظیفه عمومی‌نیروی انتظامی‌اعلام کرد: اکنون میانگین پرداخت حقوق سربازان ۲۸۰ هزار تومان است که لازم است این میزان افزایش یابد.

به گزارش گروه اجتماعی طبنا(خبرگزاری سلامت)، سردار تقی مهری در پاسخ به این سوال که میزان پرداخت حقوق سربازان چگونه است؟  افزود: میزان پرداختی به سربازان بر اساس درجه و میزان تحصیلات آن‌ها متفاوت پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون آن مقداری که ستاد کل نیروهای مسلح میانگین گرفته و مشخص شده ۲۸۰ هزار تومان است که باید این میزان با توجه به شرایط اقتصادی افزایش یابد.

رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی‌گفت: اگر میانگین حقوق یک پایور مشغول به خدمت در نیروهای مسلح یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد، متوجه می‌شویم که میانگین ۲۸۰ هزار تومان عدد کمی‌است البته این میزان عنوان شده، حقوق متوسط است که ممکن است پرداختی حقوق دیپلم‌ها ۲۰۰ هزار تومان، زیر دیپلم کمتر و کسانی که مدارک بالاتر دارند، بیشتر باشد اما میانگینی که اکنون پرداخت می‌شود همان ۲۸۰ هزار تومان است.

سردار مهری تاکید کرد: مساله ای که چندین بار در گذشته مطرح شده است، پرداخت حقوق سربازان است، برابر قانون که مصوب مجلس شورای اسلامی‌است حداقل حقوق سربازان ۶۰ درصد حقوق کادر و حداکثر ۹۰ درصد حقوق کادر یا همان پایوارن که در نیروهای مسلح خدمت می‌کنند، است.

وی ادامه داد: اخیرا رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تقاضا کرد تا این ماده قانونی اجرا شود و حق و حقوق سربازان در این ماده قانونی پیش بینی شده، مد نظر قرار گیرد.

سردار مهری اضافه کرد: در مجلس شورای اسلامی‌نیز این موضوع مطرح شده است و نمایندگان براجرای آن تاکید کرده اند، براین اساس امیدواریم که این قانون اجرایی شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی‌نیروی انتظامی‌تصریح کرد: گرچه اکنون بخشی از حقوق سربازان را  دولت پرداخت می‌کند اما به نظر می‌رسد این میزان پرداختی برای رفت و آمد سربازان و معیشت روزمره آن‌ها با توجه به شرایط اقتصادی کافی نباشد.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments