۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲

مکزیک از بایدن خواست تا وضعیت مهاجرت اتباع مکزیک را اصلاح کند

رئیس جمهور مکزیک به رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن گفت که باید به سرعت به وعده‌های مبارزاتی برای اجرای طرح مهاجرت عمل کند.

به گزارش گروه بین‌المللی خبرگزاری سلامت به نقل از Reuters، رئیس جمهور مکزیک به رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن گفت که باید به سرعت به وعده‌های مبارزاتی برای اجرای طرح مهاجرت، از جمله دادن تابعیت دوگانه به مکزیکی‌هایی که در ایالات متحده کار می‌کنند، عمل کند.

مهاجرت به یک مسئله اولویت دار برای بایدن تبدیل شده است، وی قصد دارد اقدامات سختگیرانه قبلی خود را پس بگیرد و اصلاحات گسترده‌ای را انجام دهد، که باعث می‌شود ۱۱ میلیون نفری که به طور غیرقانونی در ایالات متحده زندگی کنند در مسیر شهروندی قرار گیرند.

مکزیک منتظر اجرایی شدن سخنان انتخابی بایدن است!

لوپز ابرادور گفت: امیدوارم که امروز یا در روزهای آینده او طرح مهاجرت را ارائه دهد. موضوع این است که آن‌ها چگونه به حق خود برای شناخته شدن احترام می‌گذارند، این که آن‌ها دارای تابعیت دوگانه هستند.

مکزیک و بایدن

وی گفت: چنین اقدامی باید مکمل سیاست‌های حمایت از ملت‌های فقیر آمریکای مرکزی و جنوب مکزیک باشد، مناطقی که مهاجران زیادی را به ایالات متحده می‌فرستد.

در اوایل این هفته، سربازان و پلیسانی که باتوم خود را در گواتمالا به دست داشتند پس از عبور حدود ۸۰۰۰ هوندورایی به گواتمالا، با اعضای کاروان مهاجرتی که به مقصد ایالات متحده حرکت می‌کردند، درگیر شدند و مانع از حرکت بیشتر آن‌ها به جلو شدند.

براساس مرکز تحقیقات پیو، بیش از ۳۶ میلیون اسپانیایی تبار مکزیکی در ایالات متحده زندگی می‌کنند.

لوپز اوبرادور همچنین مبارزه با بیماری همه‌گیر ویروس کرونا و بهبود اقتصادی را زمینه‌های اصلی روابط دو جانبه دانست و گفت: محرک‎های ایالات متحده در نهایت می‌توانند به مکزیک کمک کنند.

 

 

مترجم: سید محمد معین حبیبی پاسدار

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x