۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴

موفقیت ۹۵ درصدی بیمارستان تخصصی الکفیل در عملهای جراحی قلب کودکان

تیم پزشکی بیمارستان تخصصی الکفیل وابسته به آستان قدس عباسی از انجام (600) عمل جراحی قلب باز کودکان با موفقیت (95) درصدی خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سلامت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس عباسی،این تیم اعلام کرد، بیمارستان الکفیل مجهز به مرکز مراقبت پیشرفته ای برای بیماران قلبی است که با عملهای جراحی بر روی نوزادان زیر سه ماه متمایز گشته است.

جاسم الابراهیمی، رئیس بیمارستان الکفیل گفت، بیمارستان الکفیل طی چهارسال (۶۰۰) عمل جراحی قلب باز روی کودکان در سنین مختلف انجام داد که پیشرفت (۹۵) درصدی محقق نموده است و این میزان پیشرفت با مراکز جراحی قلب کشورهای پیشرفته برابری می کند.

وی افزو: این عملهای جراحی توسط پزشکان عراقی و خارجی که از بزرگترین پزشکان جهان در زمینه جراحی قلب باز کودکان هستند انجام شد و عامل موفقیت شان، توامندی کادر پزشکی و پرستاری و برخورداری از تکنولوژی های جدید است که با پیشرفتهای پزشکی جهان همسویی می کند.

همزمان احمد عبودی، رئیس مرکز جراحی قلب کودکان گفت، این مرکز در سال ۲۰۱۷ در بیمارستان الکفیل تاسیس شد و از ابتدای فعالیت خود تا اکتبر ۲۰۲۰ حدود (۶۰۰) عمل جراحی انجام داد که (۳۰۰) جراحی توسط تیم پزشکی عراق و (۳۰۰) جراحی توسط تیم پزشکی خارجی انجام شد که میزان موفقیت آنها با مراکز جراحی قلب جهان برابری می کند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x