۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

موضوع دیتاها نباید به یک ژست تبدیل شود

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای افزایش راندمان کار هوشمندسازی بحث دیتا و جمع آوری دیتای صحیح مهم است و نباید این موضوع را به یک ژست تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار شهری طبنا(خبرگزاری سلامت)، محسن هاشمی در افتتاحیه سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند با بیان اینکه شهر، تهران و مدیریت هوشمند موضوعی است که امروزه در افزایش اثربخشی تهران
بسیار مطرح شده است، اظهار داشت: در یک دهه اخیر در کشورهای توسعه یافته موضوع دیتا، داده باز و بیگ دیتا مطرح بوده که می‌تواند در امر هوشمندسازی شهر تهران قابل توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه نمی‌شود نسخه واحدی برای همه شهرها نوشت، افزود: هر شهر چالش خودش را در امر هوشمندسازی دارد چراکه تاکنون دستور العمل جامعی برای ورود به موضوع هوشمندسازی شهرها نوشته نشده است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه برای موفقیت در امر هوشمندسازی تهران باید نقشه راه خودمان را تعیین کنیم، گفت: موضوعی که هم‌اکنون حمایت دولت را می طلبد تأمین سرمایه مناسب در این حوزه است.

هاشمی اضافه کرد: برای افزایش راندمان کار هوشمندسازی بحث دیتا و جمع آوری دیتای صحیح مهم است و نباید این موضوع را به یک ژست تبدیل کنیم.

وی گفت: نمی‌توانیم یک ویترین هوشمندسازی شده بسازیم و پشت این ویترین هیچ کاری پیش نبرده باشیم. همچنین نمی‌توانیم تا امورات مردم تسهیل نشده باشد کارها را به صورت سنتی جلو ببریم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امروز برنامه نویسی های زیادی انجام می شود اما همه این برنامه ها زمانی کاربردی می شود که دیتای صحیحی به آن برنامه نویسان برسد، افزود: امروز در تولید دیتای صحیح نقص‌های زیادی مشاهده می‌شود‌.

هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه در امر ترافیک امروز تهران هم می توان موضوع برنامه‌نویسی ناقص را مطرح کرد، گفت: سالهاست در حال تلاشیم تا یک برنامه کامل در این حوزه بنویسیم اما همه دیتای ما مربوط به مبدا و مقصد سفرها است و دیتای تخصصی تری نداریم.

وی خطاب به آذری جهرمی گفت: ما از شما درخواست داریم تا شرایطی فراهم کنید که دیتاهای همه دستگاه ها از صندوقچه ها بیرون بیاید و به اشتراک گذاشته شود تا بتوان برنامه های جامعی در شهر تهران طراحی و اجرا کرد.

وی تاکید کرد: در فرآیند شهرسازی همه دیتاها در اختیار شهرداری نیست و همین امر باعث شده تا فرایند صدور پروانه ساخت ماه‌ها با تاخیر همراه باشد.

نظرات کاربران

avatar
  Subscribe  
Notify of