۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

موضع‌گیری فرانسه نسبت به توافق آتش‌بس در سوریه

وزارت خارجه فرانسه با استقبال از توافق آتش بس روسیه و ترکیه در خاک سوریه، اعلام کرد تنها یک توافق سیاسی تحت نظارت سازمان ملل می‌تواند شرایط را برای یک راه حل پایدار در خصوص بحران سوریه فراهم کند.

به گزارش گروه بین‌الملل طبنا(خبرگزاری سلامت)، پاریس به همراه شرکای اروپایی خود توافق نامه‌ای که روز پنجشنبه بین روسیه و ترکیه منعقد شده را رصد می‌کند و امیدوار است این توافق نامه بتواند به توقف فوری، پایدار و قابل اثبات خصومت‌ها منجر شود.

وزارت امور خارجه فرانسه با تکرار مجدد درخواست خود برای احترام کامل به قوانین بین المللی، حمایت از جمعیت غیرنظامی‌و فراهم شدن دسترسی به کمک‌های بشردوستانه افزود: فرانسه در سطح اروپا، کمک‌های بشردوستانه خود را در ادلب تقویت کرده است، در حالی که نزدیک به یک میلیون نفر آواره شده و در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند.

فرانسه در شرایطی از کمک‌های انسان دوستانه به مردم سوریه سخن گفته است که این روزها این کشور و دیگر اعضای اتحادیه اروپا تلاش می‌کنند مانع از ورود پناهجویان سوری به اروپا شوند.

«جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم روز جمعه از توافق آتش‌بس روسیه و ترکیه در سوریه استقبال و اعلام کرد که این اتحادیه اکنون می‌تواند کمک‌های خود به غیرنظامیان را افزایش دهد.

استان ادلب در شمال غرب سوریه در هفته‌های اخیر شاهد درگیری نیروهای سوری و ارتش ترکیه است که نیروهای خود را وارد خاک سوریه کرده است.

سران روسیه و ترکیه پس از سه ساعت مذاکرات درباره تنش‌های بوجود آمده در ادلب استانی در شمال سوریه و در همسایگی ترکیه، پنجشنبه‌ شب در مسکو به توافق رسیدند.

نظرات کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments